| Alissya97 a întrebat:

» hei. nu prea ştiu cum să încep. deci. ţin la un băiat de 3 ani. happy el e mai mare puţin ca mine. de ceva vreme ne înţelegem foarte bine. îmi povesteşte aproape tot, râdem împreună, ne distrăm, alea alea. problema e că eu ţin la el ceva mai mult, dar îmi e foarte frică să-i spun asta deoarece el nu e genu` de persoană care să aibă o relaţie serioasă în toata puterea cuvântului. dar, mi-a spus că i-ar plăcea mult să fie cu o fată, să meargă împreună la club, la cafenea, chestii. fost lui încă îl place, deşi tot din cauza ei s-au despărţit, iar se bagă. sincer nu ştiu ce să fac. azi am vorbit cu el cam 2 ore la tel. laughing aseară m-a sunat şi mi-a zis "ce faci? m-am gândit la tine puiucu` " straight face. deci chiar nu ştiu ce să cred. azi când am terminat conversaţia mi-a zis " hai că vorbim mâine, noapte bună puiucu`, ube` " straight face deci aşa vorbeşte cu mine deparcă am fi împreună. câteodată mergem la şcoală împreună. nu foarte des. dar se mai întâmpla. big grin sincer chiar nu ştiu ce să cred din toate astea. îi place de mine? sau doar ţine la mine ca la o prietenă? eu, nu prea dau semne că-l plac, deoarece nu vreau să-şi dea seama că ţin la el ceva mai mult. vă rog spuneţi-mi şi părerea voastră. :3. vă mulţumesc. dau fundiţă!

4 răspunsuri:
| Annyeè a răspuns:

Hei...mie mi se pare ca si el tine la tine ceva mai mult asa ca ce mai astepti comportate cu el asa cum se comporta si el cu tine si daca ai ocasia alintalwinking

| wildkiss a răspuns:

Eu cred ca te place si ar fi bine sa-i arati si tu lui ca il placi asa daca vrea sa fiti impreuna va face primul pas.Dar daca spui ca vb des si el foloseste genul acela de limbaj cred ca te place si tine la tine foarte mult.Mai ales daca ti-a spus ca iar place sa iasa cu o fata la suc etc cred ca la tine s-a referit.Niimeni nu moare daca incearcawinking. sper ca te-am ajutat:*

| Khnum a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare, doar ca ea ma place.tongue Si noi mai vorbim asa. Deci ai grija, poate glumi sau poate chiar sa te placa.winking Daca stii cum, incearca sa-l iei pe ocholite. Bafta!

| Nero78 a răspuns:

Parerea mea e ca baiatu te place, daca tot iti spune atatea, adica se subintelege din "mi-a spus că i-ar plăcea mult să fie cu o fată, să meargă împreună la club, la cafenea, chestii" deci mai bine l-ai saruta direct, se vede de la o posta ca te placewinking