| RalluPop a întrebat:

Helăuu. Funda + vot la toate raspunsurile >:
La prietena mea cea mai buna, Petra, ii place de un coleg cu care am fost si inca nu il pot uita. Insa eu trebuie sa o ajut sa fie cu el, desi stiu ca suna cam ciudat dar ea nu stie ca inca il mai iubesc. Si aseara ea l. a intrebat daca sa vrea sa fie impreuna intrebandu.ma pe mine cum sa ii spunapuppy dog eyes Iar el la scoala este indiferent iar atunci cand plecam impreuna spre casa el imi zambeste si radem impreuna, chiar ne distram. Nu stiu ce sa fac, deci tell me please love struck!

Răspuns Câştigător
| memekiki a răspuns:

Eu zic sa fi sincera cu petra si sa-i spui adevarul pana la urma tu tii la baiatul asta si cine stie ce simte si el, e adevarat nu poti so o opresti sa nu-i spuna ce sentimente are, dar macar sti ca nu suferi incercand din prietenie so ajuti.fi sincera cu tine si cu eawinking. succes si sper ca te-am ajutatbig grin

5 răspunsuri:
| YourFriend a răspuns:

Pai, ajut-o pe prietena ta, dar nu ii spune tu baiatului, incurajeaz-o sa-i spuna ea. Daca el inca te iubeste, nu o sa accepte si asta e, dar daca o sa vrea sa fie cu ea, nu e mare problema, mai sunt destui baieti si pentru tinewinking
fundita? big grin

| Barbiie a răspuns:

Bunabig grin pai ar fi ok sa lamuresti lucrurile mai intai cu baiatul respectiv.sa sti sigur daca te mai place. daca mai tine la tine! si apoi sa-i explici prietenei tale care este situatia.pentru ca. daca vorbesti cu ea prima data si ii spui ca ink il mai iubesti, si apoi afli ca el nu mai tine la tine. s`ar putea sa ii pierzi pe amandoi! big grin
asa ca incearca sa vorbesti cu baiatul.big grin apoi spune`i prietenei tale care este situatia sad
si daca iti este prietena ADEVARATA. va accepta! pentru binele tau :*

| MissChocolatte a răspuns:

Spune'i prietenei tale ce simti pentru baiatu ala si ce simte baiatu ala pentru ea...ii zici asa " Fata nu pot sa iti fac asta, stii, eu inca mai tin la baiatu ala si stiu ca si tu il placi, eu am vrut ca tu sa fii cu el, dar am vazut ca nu te iubeste, si stii ca dragoste cu forta nu se poate, am incercat sa ii spun mai multe despre tine dar nu ma asculta, se vede, imi pare rau ca nu ati putut fii impreuna dar asta e.Hay fata ca sunt o gramada de baietii dragutihappy."

Cred ca ar trebui sa inteleaga...tongue. Sper ca te'am ajutat:*

Răspuns utilizator avertizat
| sMileY_6558 a răspuns:

Aici este complicat... dar fa ce-ti spune inima, hotaraste ceea ce vrei