| RoxanaDrpx a întrebat:

Hei... Nu știu cum să încep înainte de toate îmi iese puțin rușine dar mdeah... Astăzi eu și iubitul meu am făcut anal și am observat că a curs sânge de la ce? și eu și el ne-am speriat e ceva grav?

Răspuns Câştigător
| tickey a răspuns:

E posibil ca tu sa ai o mica fisura anala care a provocat sangerarea. Se vindeca singura dar recomand o pauza de macar 4-5 zile de la sexul anal. In mod normal pentru a nu afecta anusul se recomanda o pauza de aproximativ 6-7 zile intre actele sexuale anale.

| RoxanaDrpx explică (pentru tickey):

Multumesc frumos

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, poate fi grav. Dacă sângerarea nu se oprește și / sau dacă apar și dureri în regiune e bine să mergi la medic. Infecțiile sunt foarte periculoase acolo; fiind zona cea mai plină de bacterii de pe corp.
în cazuri mai grave, se poate ajunge chiar la operație.