| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Va rog sa ma ajutați. Imi este rușine sa zic asta. În curând am 17 ani, (va rog sa nu ma judecati)sunt virgina, dar am fost curioasa cum e sa te masturbezi anal. Eram la dus și am încercat sa fac asta doar cu un deget (am unghii destul de lungi și ascuțite) și cred ca m-am lovit. Imediat a început sa curgă sange și m-am speriat groaznic, nu a curs mult. Va rog sa ma lămuriți, am făcut ceva grav? Mi-e rușine sa întreb pe altcineva.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Stai linistita esti la varsta la care incep hormonii sa fie activi, de unde ti a curs sînge din zona anusului sau a vaginului? Daca ti a curs din vagin inseamna ca ori ai o rana ori ai atins himenul care in momentul inceperii vietii sexuale se rupe la primul contact sexual se numeste deflorare, himenul se mai poate rupe sau leza si daca introduci in vagin degetul, sau alte obiecte jucarii sexuale etc, daca insa ti a curs sange din zona anusului este mai grav, anusul nu este locul prin care sa introduci nimic, anusul este creat de Dumnezeu numai pentru nevoi fiziologice caca, atît orce introduci fortat in anus in afara de supozitoare si creme la recomandarea medicului, faci rană, facind sex anal sau introducînd in anus diferite jucarii sexuale cum fac unii, lezezi sfincterul anal, sfincterul este un mușci care controleaza simptomul defectiei el se deschide in momentul cand esti pe wc permitind golirea colonului, si după ce ai terminat defecatia se inchide la loc ne permițind anusului sa se scurga materii fecale nonstop, odata ce acest sfincter s-a defectat in urma sexului anal numai poti controla defecatia, vei suferii de incontinență, si nu cred ca la varsta ta ai vrea sa fi ca o babă de 80 de ani cu pampers plin nonstop de treabă mare.

| AmedeeaBeea a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Din zona anusului a curs, nu foarte mult, dar a curs. Se poate întâmpla ceva grav, având în vedere faptul ca am făcut asta doar o singura data?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AmedeeaBeea):

Daca ai facut doar o singura data nu se va întimpla nimic, se va vindeca zona eventual poti cumpara o crema pentru hemoroizi ultraproct, si te dai cu ea, pui crema pe deget si ungi bine zona anala, dar numai continua sa te masturbezi anal ca o sa dai de probleme grave care vor necesita operatie, si sigur nu ti ai dori sa te opereze in fund sa stai in spital sa ai dureri insuportabile. La varsta ta cel mai bine ar fi sa te preocupe scoala si cariera pe care vrei sa ti o alegi, facultatea la care ai vrea sa dai, multa sanatate.

| RoCkKiD a răspuns:

O sa supraviețuiesti, e o rană care se vindecă la fel ca oricare alta rană. Data viitoare folosește si tu un obiect rotunjit si curățat înainte. Daca masturbării e anala trebuie sa si lubrifiezi obiectul înainte.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca a curs sange, atunci da, ti-ai facut rana in anus si cum locul ala este tot timpul murdar, se poate infecta.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu fac asta, doar ca eu nu am unghii lungi si sunt baiat.
Probabil te-ai zgariat. Nu as recomanda sa faci asta cu unghiile lungi.
Si probabil sangele a curs si pentru ca a fost prima data cand ai facut asta.

| VoidEternal a răspuns:

Ca orice rana, s-a închis. Nu te panica.

| AmedeeaBeea a răspuns (pentru VoidEternal):

Pfiu, sper sa fie asa!

| VoidEternal a răspuns (pentru AmedeeaBeea):

Așa o să fie. Urmărește câteva zile zona pentru inflamații sau alte reacții neobișnuite și dacă nu observi nimic, ești în regula. Mai multă grijă data viitoare, eventual unghii mai scurte.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Stai linistita nu ai patit nimic doar te ai lezat putin o sa treaca