| KorraKorri a întrebat:

Hei. Prietenul meu mi-a introdus un deget in vagin. L-a bagat tot. La un moment dat am vazut ca curge sange dar nu a durut deloc. Mentionez ca sunt virgină si mai erau câteva zile pana la menstruatie. Sunt sanse sa ma fi dezvirginat? E posibil sa fie menstruatia?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Putin probabil ca de la o "degetica" chiar si profunda, sa se porneasca sangerarea, deoarece degetul aproape intotdeauna trece prin perforatia existenta in himen, fara sa se produca lezarea, deteriorarea sau ruperea pielitei denumit himen, adica DEFLORAREA "pasaricii" tale. Probabil ca sangerarea care a aparut reprezinta de fapt inceperea menstruatiei. Vei fi dezvirginata doar in momentul in care prietenul tau isi va introduce penisul in vaginul tau in momentul intretinerii primului contact sexual adevarat, adica sexul de dezvirginare. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Ca sa fi dezvirginata trebuie sa o bage in tine, pana nu o baga poti sa faci cu degetul toata viata ca tot virgina esti.

| Deyne a răspuns:

De obicei dezvirginarea doare. E posibil sa iti fi venit stopul si asta o sa iti dai seama singura daca continua sa iti curga sange!

Răspuns utilizator avertizat
| fantabau a răspuns:

Cred ca te-a dezvirginat. Cînd se rupe poți sa mai ai sange si mai multe zile după asta. Daca nu te dezvirgina atunci nu avea cum sati curgă stinge. Așteaptă un pic de timp si daca simți ca sîni nu mai sunt atît de tari si ti se evenditiaza talie de care nu știai atunci nu mai ești vergina.Imi pare sincer rău nimeni nu merita sași piardă virginitatea cu un deget