| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut. Scriu doar de a spune ceea ce simt din purul motiv ca trebuie sa imi impartasesc sentimentele cu cineva; daca vreti sa ma ascultati m-as bucura. Sa incep sunt un pusti de 15 ani care este la liceu cls a IX a. Si dupa cum stiti cu totii, te desparti de clasa ta cea veche care ai fost 8 ani in ea si ai avut relatii foarte stranse de prietenie. Desigur poate unele neplaceri dar eram si inca suntem copii. Acum privesc lumea din alt unghi, totul s-a schimbat radical.Toti cei de varst mea si mai mari incearca sa iasa in evidenta prin glume proaste sau prin tot felul de aiureli. Poate va ganditi ca eu sunt genul de baiat trist fara viata sociala. Din potriva mi-am facut o reputatie buna in liceu prin simplul fapt ca sunt eu, as putea spune ca sunt foarte popular(Stiu ca a parut de parca m-as fi dat mare dar nu este asa) In clasa a 7 a mam transferat in alta cls dar tot din scoala din cauza ca eram prea putini elevi in clasa de dinainte. Si am picat in alta cls, aici am observat o fata foarte frumoasa(Nu stiu daca a fost dragoste la prima vedere dar cred ca a fost o atractie fizica), desigur am placut-o prima luna apoi nu am mai simtit nimic. Si a trecut timpul dupa care pe parcursul a 2 ani am inceput sa o plac treptat deoarece mereu ma ajuta era o persoana de incredere si recuunosc ca in generala intr-un timp de 2-3 luni a existat o gluma proasta la adresa mea iar ea imi lua apararea.(Probabil va ganditi ca eram un reterdat ca am ajuns sa imi ia o fata apararea, dar eram o persoana calma ba chiar foarte calma la cate jigniri mi sau adresat si eu nu am reactionat. Poate uneori am izbucnit dar tot eu am si terminat, si nu imi era frica de bataie deoarece e cam greu de crezut dar eram foarte pricepud dar aici e alta poveste). Dupa cum spuneam si fiind foarte timid cu greu i-am spus acestei fete ca o plac. Iar ea a zis ca a trecet printr-o relatie grea...etc, si eu am inteleso(uarecum). Chestia e ca nu sunt deloc urat si toate fetele mi-au spus ca am trasaturi frumoase si tot bateau apropouri si poate m-am dat mare dar asa era nu am de ce sa nu spun. Timpul a trecut si am ajuns la liceu. Tot ma gandesc la ea dar nu stiu de ce, pur si simplu, de aceea eu va scriu acum. Dar vad ca Dumnezeu mereu imi da sanse sau ma ajuta.(Greu de crezut nu?! ) Vreau sa spun ca de multe ori s-a intamplat sa fiu impreuna cu ea singura si ajutando. La sfarsit de clasa a 8-a i-am scris o poezie foarte bine gandita la care reactia ei a fost sa imi planga pe umar apoi s-a uitat in ochii mei(Cam siropos)Iar acum eu fac balul in clubul "x" si spre surprinderea mea si liceul ei face cu noi balul. Iar acum ca nu mai sunt asa timid cum eram in generala o sa-i spun ca o plac cu toate ca ea stia.(asta-i o alta poveste).Si vreau sa fiu impreuna cu ea dar nu stiu daca o sa mar refuza. Cred ca as fi foarte trist din cauza asta. Si o sa-i spun ceea ce simt. Dinou cred ca mereu cineva de sus ma ajuta sa reusesc sa o cuceresc pe ea. Culmea multe fete frumoase ma plac sau mau placut dar nu am simtit nimic pentru ele.
In general viata mea este normala: aceleasi chesti, aceleasi locuri, aceleasi cuvinte etc. Vreau sa schimb ceva dar nu pot, sa fie totul diferit si plin de viata. Cand facem o gluma toti sa rada si toti sa se simta bine. Stiu ca pare imposibil si ca mi-as dori o lume perfecta, dar asa sunt eu.Mam cam abatut de la subiect. As vrea sa va multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi tot paragraful acesta care este doar o mica parde din viara mea dar inseamna o mare parte pentru mine, daca intelegeti ce vreau sa spun. As vrea sa imi cer scuze pentru greselile gramaticale deoarece nu ma descurc foarte bine la ortografie. Va multumesc inca odata.

Răspuns Câştigător
| midal a răspuns:

Esti un baiat educat. Daca aceasta fata merita, sfatul meu este sa lupti pentru persoana iubita. Fetele sunt ca niste redute.Trebuie cucerite.Atentie,numai daca merita.

| Andrei9822 a răspuns (pentru midal):

Va multumesc tuturor pentru incurajari.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Curaj, dar nu trebuie sa fie un capat de tara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă, ai 15 ani, daca de la varsta asta te stresezi atat cu chestii din astea, mai tarziu ce o sa faci, fii si tu mai fara griji

| Andrei9822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca nu mias fi mentionat varsta ce raspuns ai fi dat. Sunt om nu pot sa fac sa dispara pur si simplu asa ceva, stiu ca sunt mic dar vreau doar un raspuns normal. Sincer sa fiu nu ma streseaza dar uneori ma bate aceste ganduri si trebuie sa le spun. Iti multumesc pentru intelegere, dar nu e de ajuns.

| fotbalistata a răspuns:

Curaj,in viata o sa te infrunti cu mult mai multe probleme!