| SunnyDay a întrebat:

Hei salutare. Am aproape 14 ani si de cateva zile am un prieten... Ma intrebase daca iesim pe undeva saptamana asta si eu i-am zis ca da.Problema e ca eu trebuie sa le spun tot timpul unde merg ca sa nu se ingrijoreze sau mai stiu eu ce si inainte de a iesi le cer permisiunea. Ei bine de data asta nu stiu ca am un iubit si nici nu cred ca le trece prin cap asta. Ideea e ca este primul meu prieten si chiar imi place de el ( el este cu un an mai mare ca mine ). Problema mea este ca nu stiu cum sa le spun in asa fel incat sa primeasca bine vestea pentru a ma si lasa sa ies cu prietenul meu. Nu vreau sa-i mint pentru ca i-am mai mintit de vreo 2-3 ori cu ceva mai putin important ( decat primul iubit ) si nu a iesit prea bine. Cu mama cred ca ar fi mai usor. dar cred ca ea ar vrea sa-i spun si lu' tata despre asta si asta ma ingrijoreaza pentru ca de fapt de " verdictul " lui mi-e teama, sa nu fie unul negativ si sa nu mai ies cu baiatul asta care chiar il plac si el ma place pe mine.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E foarte frumos ceea ce vrei tu,e minunat.Vorbeste cu mama ta si roag-o sa te ajute.E singurul mod,fa-o aliata ta,explica-i ca este in joc reputatia ta,ca ai promis fara sa te gandesti si acum trebuie sa-ti respecti cuvantul,ca veti face cutare si cutare lucru si vei fi acasa la ora la care spune ea. Daca toate astea ti se par grele,spune-i ca iesiti o turma,multi,colegi, cunoscuti, nici nu stii exact cine vine... ceea ce inseamna sa nu spui adevarul.Tu decizi.

1 răspuns:
| SunnyDay explică:

Va rog foarte mult sa ma ajutatihappy