| MrsDeee a întrebat:

Hei
Sper să nu vă plictisesc cu povestea mea.

Acum câteva zile (5 zile)am aflat băiatul pe care eu îl plac ( de 3 ani) e împreună cu o fată.

Știu că fata aia e super frumoasă (chair perfectă) și că eu sunt foarte urâtă, dar tot nu suport să-i văd împreună.

De fiecare dată îmi vine să plâng și cu greu mă abtin, noaptea adorm plângând și nici nu am poftă de mâncare (doar dulciuri aș mânca pentru că dacă gust altceva îmi vine să vărs).
Am o stare permanentă de nervozitate și am început să mă cert cu toată lumea din nimicuri (chiar și cu profesoara de pian).

Din ce cauză mă comport așa?
Ce pot să fac?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pemtru că ești prea copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci. Daca nu ti-ai facut la timp curajul sa fii cu el asta e

| AlexDFY a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta, dar din pacate nu ai ce sa faci, nu te baga intre ei, trebuie sa il uiti, ca sa il uiti, fa ti un grup de prieteni, iesi afara, fa ti un cel mai bun prieten baiat, pretrece ti timpul afara, distreaza te, du te la filme, evita sa stai in casa. Durerea nu e permanenta, pana la urma o sa treaca.

| Iwannabesmart a răspuns:

Mai bine ai incerca sa ti-l scoti din minte.In timp ce tu plangi, el iese cu iubita, vorbeste cu ea etc.Nu se merita sa te superi pentru ca nu te place.Nu este singurul baiat de pe fata plantei.Incearca sa faci lucruri frumoase.Sa asculti muzica, sa iesi cu prietenele, sa citesti o carte sau cu totul altceva.Nu are rost ca tu sa fii suparata intruna din cauza unei persoane care nici nu se gandeste la tine.Este o pierdere de sanatate, un dezavantaj pentru tine. Pierzi atatea momente frumoase din cauza unui baiat caruia nici nu ii pasa de tine.Life is so beautiful.Be happy!