| ViseColorate_4467 a întrebat:

Ce sa fac sa slabesc si sa scap de celulita?sad ca vine acum vara si nu vreau sa`mi fie rusine sa imi etalez costumul de baie. Dar nu vreau aceleasi sfaturi gen: nu manca paine si dulciuri. Ce sa fac sa ma dezobisnuiesc de dulciuri? parca nu pot sa ma abtin de la ele.sunt dependenta... daca nu mananc intr-o zi ceva dulce nu`s sanatoasalaughingparca acum de cand a venit primavara am o pofta si mai mare decat inainte de dulciuri.si am incercat sa ma abtin dar nu pot decat pentru maxim 3 zilelaughingsi in stilul asta nu o sa pot slabi niciodata.la fel e si cu painea.nu pot sa nu mananc... ce sa fac sa ma dezobisnuiesc totusi de ele si sa reusesc sa slabesc?straight face

2 răspunsuri:
| Same.User a răspuns:

Lipsa de ambitie.
Cum a spus si al3, compenseaza cu efort. Incearca sa fii cat mai activa, plimbari, alergat, exercitii acasa. Eu am slabit 24 de kilograme in 4 luni, o spun ca taranii, sunt foarte pofticios. Nu m-am abtinut de la sarmale, carne de porc. Am lasat doar painea de o parte. Efort fizic cat mai mult.
Succes.

| al3_9910 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema din pacatecryingcrying...mult sport ne.ar ajuta, insa cu "regimul(cu dulcuri)" pe care il tinem noi, nu vom slabi nici la pastele cailor:d