| pisikutza ta a întrebat:

>Buna:*:d<
acu aproape 2 luni m-am despartit de prietenul mei la care dupa 3-4saptamani
cat am stat impreuna am tinut enorm
am avut niste clipe frumase dar si urata
alea frumoase nu o sa le uit niciodata
faza e ca si acum plang dupa el
in prezent el este cu ex cea mai buna prietena a mea cu care s-a pus la 2 zile dupa ce m-am despartit de el din motivul asta
mereu el vine la ea stau impruna si cand ma vad se saruta si el nu tine ochii inchisi sta si se uita ce reactie am
nu ma suport in fiecare seara plang si ma gandesc la el
simt ca niciun baiat nu ma place
ma simt abandonata
ma cert cu toata lumea
inclusiv cu parintii care nu mai zic ca se comporta cu mine oribil
tata m-a facut curva si mi-a zis ca ii e rusine cu mine
eu nu sunt curva nu stiu de unde a scos-o si pe asta...cand am auzit sa imi pice fata mai ales ca sunt si virgina nu stau cu toti din cartier
curva inseamna una care si-o trage cu toti ce dracu nu sunt asa
ce mi se intampla
ps am 15 ani!
va rog ajutati-ma orice sfat e bine venit

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Te rog sa nu mai suferi pentru el, pentru ca nu merita! Trebuie sa ti-l scoti din cap cu orice pret, iar cu ea sa nu mai ai ce vorbi pentru ca iti face acest lucru. Daca ar fi fost macar o clipa prietena ta, ar fi evitat sa te faca sa suferi in acest fel. Tu esti tradata astfel din 2 directii, si de ea si de el.In loc sa te sprijine ca suferi dupa el, ea ce face? Te distruge...Ai grija de tine, invata sa inchizi ochii si sa ignori relatia aceasta a lor, oricat ar fi de greu, pentru ca iti face rau.
Cand ii vezi impreuna iesi din incapere, fa-ti o alta prietena cu care sa iti petreci pauzele, sau de ce nu, alt prieten.Gasind o alta ocupatie, nu te vei mai gandi la el si iti vei face timpul ce trece mai placut.
Referitor la tatal tau, aici nu pot sa ma bag, dar ar fi bine sa discuti cu el despre vorbele pe care ti le-a adresat.Mama ta nu te poate ajuta in acest sens? Macar sa il intrebe la ce se referea? Stii care e treaba? Chiar daca tu esti virgina, te-or fi vazand vecinii la bloc, sau cunostinte de ale lui stand seara cu baieti, sau sarutandu-te in fata lor.Adultii nu accepta foarte bine acest tip de comportament, o iau ca pe o sfidare si arunca cu rautati.
Oricum e foarte important sa afli de ce te-a numit astfel, ca sa te poti apara si sa ii schimbi impresia pe care poate si-a schimbat-o despre tine.Nu e usor pentru un tata sa vada ca fiica lui a crescut si in loc sa il pupe pe el, sta si cine stie ce face afara cu baietii(el nu are de unde sa stie ce faci tu cand stai afara pana tarziu).
Ai grija de tine!

1 răspuns:
| Raz11 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenul tau poate va impacati sau daca nu gaseste si tu e alt cineva