| pastilutecolorate a întrebat:

Hei`TPUhappy. 4 zile de cand s`a despartit de minecrying. Simt ca morsad. Nimeni nu ma intelegesad. Ceea mai buna prietena am pierdut`o dintr`o prostiestraight face. Mama nu e mama pentru minehappy. El era singurul pe care il mai aveamsad. Dupa ce si-a batut joc de mine cum a vrut m`a parasitsad. Totusi de 4 zile plang intr`una. Ce sa mai`fac?crying. Daca nu il am pe el vreau sa mor:-

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Termina-te cu prostiile; cum sa vrei sa mori? de ce vrei sa iti iei sansa de a trai si cine esti tu sa faci asta? oare ai tu puterea sa dai viata cuiva inapoi? Eu zic sa te linistesti, sa gandesti pozitiv, sa nu te mai gandesti la astfel de om nemernic, care a stit doar sa profite de pe urma ta si fii sigura ca roata se va intoarce; totul este sa nu iti pierzi tu demnitatea (niciodata sa nu-l mai ierti sau sa-i dai vreo sansa) si nici increderea in tine; Nu am inteles de ce nu iti consideri mama ca si prietena ta, dar probabil ca ai tu motivele tale! Calmeaza-te, gandeste mult, gandeste realist si trange singura concluziile acestei experiente urate din viata ta; trage invataturile sanatoase din tot ceea ce ti s-a intamplat si crede-ma ca suferinta asta te va face mai puternica; acest om isi va lua plata cu varf si indesat; eu sunt baiat si mereu m-a invatat mama sa nu-mi bat joc de fete, pentru ca totul pe lumea asta se plateste, roata se intoarce si ca imi va parea rau; pana acum nu am facut-o si ma simt cu constiinta impacata!
Nu mai plange, nu mai varsa nicio lacrima pentru un nimic din viata ta, chiar daca te simti cea mai folosita si te simti inselata; omul asta nu merita (cred ca exagerez cand spun "om");
Gaseste-ti niste activitati placute de facut si incearca sa gandesti in parametrii reali, sa gandesti in asa fel incat sa te ajute, nu intr-un mod distructiv, fara de speranta! Fii puternica si nu te lasa doborata asa de usor; stii si tu ca omul nu primeste pe lumea asta mai mult decat poate sa duca! Multa bafta sa ai si sper ca am putut sa te ajut in vreun fel! Ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

De ce sa mori pentru o persoana care ti-a facut numai rau?
sti daca mi-ar spune cineva acum ce aleg dintre viata mea si a mamei mele (pe care o iubesc enorm) as alege-o pe a ei. adica sti merita sa iti dai viata pentru cineva drag, cineva care chiar te iubeste si iti vrea doar binele. insa tu vrei sa mori din cauza unui prost care si-a batut joc.
nu merita sa iti dai viata pentru un baiat! indiferent cat de mult l-ai iubit. asa gandesti acum dar dupa 3 4 5 6 luni cand o sa fi mai linistita si il vei uita ai sa vezi altfel lucrurile.
incearca sa iti recuperezi prietena. incearca sa iti faci prieteni noi. sa iti ocupi timpul cu tot felul de activitati (citeste, iesi in parc cu rolele/bicicleta etc, iesi in oras, la terase, uitete la filme, plimbate etc) ocupati timpul ca sa nu te mai gandesti la el.
incearca sa comunici cu mama ta poate asta te va ajuta sa te mai apropii de ea.
poate o sa mai ai multi iubiti de acum in colo. o sa plangi dupa fiecare?
o sa mai ai multe lovituri in viata. renunti asa usor? fii mai puternica, mai pozitiva si nu mai fi naiva. nu mai crede in tot ce spun baietii.
ai toata viata inainte sa gasesti un baiat de 1000 de ori mai bun ca el!winking
desi tu zici ca nu mai ai pe nimeni cu siguranta sunt multi care te iubesc chiar daca nu arata acest lucru.

| XK a răspuns:

Daca vrei sa mori, sinucidete!

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Fata tatiihappy inteleg prin ce treci dar trebuie sa te gandesti ca a fost un nesimtit si nu merita dragostea ta impacate cu tine insuti nu trebuie sa superi dupa un fraier care nu vede cat de speciala esti.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Si sper ca intelegi mesajul acestei zicale ''Daca vrei sa traiesti o clipa, RAZBUNA-TE. Daca vrei sa traiesti o viata IARTA!

| bl0ndha a răspuns:

Draga mea stai linistita incearca sa faci alte chestii ca sa il uiti e mai bine asa inseamna ca era un porc scuze ca iti zic o sa gasesti altul si mai bun asteapta sa alerge eu dupa tine nu alerga tu dupa ei pup

| ana_8108 a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita sa vrei sa mori pentru in baiat.Incearca sa fi cu altcineva care stie sa te aprecieze, care stie cat esti de speciala.Si asa il vei uita.Crede-ma.Care vrea sa mai vorbim luati id meu:easykill2002