| PuținConteazăNumele a întrebat:

Acum 3 saptamani aproximativ am cunoscut o fata pe Facebook, facusem o chestie din aia "ador -surpriza pe chat ". Si mi-a spus ca ma place, ca sunt dragut etc etc. Si de atunci vorbesc in fiecare zi cu ea, ii dau si eu mesaj, imi da si ea, imi trimite emoticoane cu pupici, inimioare (stiti voi), si eu o plac si cred ca si ea ma place (doar mi-a spus), da nu stiu daca vrea o relatie cu mine. Stiu ca e o intrebare prosteasca. Eu am 16 ani iar ea face 19 in noiembrie. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Important este sa va placeti resiproc

| Nemessys a răspuns:

1. Metoda ei mi se pare una prosteasca mai ales ca are 19 ani.
2. Numai din chestia aia ati inceput sa va placeti, ceea ce iar mi se pare o prostie. Pun pariu ca inainte sa-ti scrie mesajul, s-a uitat la pozele tale, a vazut ca esti frumos si gata... happy mesaj. Daca erai urat, iti zic eu ca nu-ti dadea.
3. Niste pixeli nu dovedesc nimic. Daca o fata iti trimite 100 de inimioare pe ora, asta nu inseamna ca te place.
4. Ea e majora si tu minor. Insa. la minte pun pariu ca e mai tanara.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut.
Cu siguranta nu o sa fie usoara o relatie de genul in conditiile in care tu ai 16 ani iar ea are 19 ani. Nu vreau sa te descurajez sau ceva, dar ia-ti timp sa o cunosti, vorbeste cu ea intai si nu incerca sa te grabesti, pentru ca o chestie de genul ar putea sa nu fie tocmai ok, mai ales daca nu o cunosti in viata reala, poate iti va parea rau mai tarziu. Nu poti sa fii sigur daca "te place" doar din mesaje sau cat de serios a vorbit, de aceea e mai bine sa ai rabdare si sa nu insisti prea mult, pentru ca o miscare gresita poate sa strice tot ce ai facut pana acum, mai ales la diferenta de varsta care este intre voi. Ai doar rabdare cu chestia asta si nu incerca sa fortezi prea tare. Succes.

| SLexuS a răspuns:

Nu contează vârstă contează dacă va place și eu zic sa riști dacă nu riști nu te alegi nidioata cun nimic dacă aștepți ca un țânțarul sa Îți spună ea atunci nici nu meriți fii barbat fii tare date și spuneți ce simti