| caroline27 a întrebat:

Acum aprox. 5 zile iubitul meu si-a introdus capul penisului in vaginul meu, însă nu m-a dezvirginat si eram si in timpul menstruatiei. Nu s-a excitat mult si nici nu si-a dat drumul in mine. Sunt sanse sa raman insarcinata? Tin sa mentionez ca penisului lui era uscat.

Răspuns Câştigător
| DoctorulManhattan a răspuns:

Dezvirginarea are loc atunci cand penisul patrunde in vagin pentru prima oara, deci prietenul tau te a dezvirginat, chiar daca himenul (care in unele cazuri e mai elastic si nu se rupe din prima) a ramas intact. Cat despre sarcina, nu e posibil sa ramai insarcinata daca nu a ejaculat in interiorul sau la suprafata vaginului. E posibil insa, sa te fi infectat tu boli cu transmitere sexuala. Pe viitor folositi prezervativul, oricat de scurt ar fi actul sexual

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care penisul este introdus in vagin prin perforatia care exista pe suprafata oricarui himen, se produce asa numita dezvirginare insa fara deflorare si din acest motiv nu se produce o sangerare evidenta, vizibila. Chiar daca la terminarea, sfarsitul sexului sperma este ejaculata in vagin, indiferent de cantitatea ejaculata formarea sarcinii devine posibila numai daca in acel moment femia este IN PERIOADA FERTILA a ciclul menstrual. In toate celelalte zile care sunt situate in afara perioadei fertile formarea sarcinii este IMPOSIBILA. Multa sanatete!

| mihai69 a răspuns:

Vestea bună este că nu poți fi gravidă. Vestea proastă e că totuși te-a dezvirginat! chiar dacă nu te-o fi și deflorat.

| caroline27 explică (pentru mihai69):

Daca "peretele" inca se simte si se simtea si inainte, tot m-a dezvirginat?

| mihai69 a răspuns (pentru caroline27):

Da; vezi și ce spun ceilalți, să nu crezi că doar eu am ideea asta.

| Emilian65 a răspuns:

Odata cu introducerea capului penisului in vagin, nu mai esti virgina.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelExpertu a răspuns:

Imi pare rau sa ti-o spun, dar te-a cam dezvirginat baiatu.
Pare rau!
Condoleante himenului tau!

| gabriielaaa a răspuns:

Si nici nu era prima zi de CM deci nu ai cum sa fii însărcinată. Trebuie ca el să-si dea drumu în perioada fertilă.