| Anonim0078965 a întrebat:

Acum ceva timp s-a bagat un baiat in seama cu mine pe facebook si mi-a cerut nr de telefon, dar nu i l-am dat pentru ca nu il cunosteam asa bine.EL cred ca s-a suparat si nu mi-a mai scris si am regretat pentru ca mi se parea un tip ok si chiar doream sa-l cunosc mai bine.Ma rog azi m-a intrebat ce mai fac si mi-a zis ca sunt frumoasa,am fost foarte fericita, pana m-a intrebat daca nu vreau sa fie iubitul meu.Am ras si am luat-o ca pe o gluma, dar el a zis ca e foarte serios.Am zis ca trebuie sa ies si acuma nu stiu ce sa fac, adica mi se pare prea ciudat sa nu ne cunoastem si sa intrebe chestia astalaughing) (sunt fata si am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| wild_5755 a răspuns:

Un iubit nu se accepta de pe o zi pe alta, mai ales fara a il cunoaste. Daca iti doresti totusi o relatie, una lunga si frumoasa iti sugerez ca prima oara sa alegi un baiat pe care il simpatizezi, sa fiti prieteni foarte buni pentru a va cunoaste si dabea dupa aceea sa incepeti o relatie. Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an jumate si am fost prieteni timp de un an inainte de a incepe relatia, acum nu e necesar sa stepti si tu atat. Incepeti o relatie cand simtiti ca va cunoasteti si calitatile si defectele si ca le puteti accepta.

10 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

E foarte bine că nu i-ai dat numărul de telefon, lucrurile nu se întâmplă așa.
Nu mai vorbi cu el.

| Mieeez666 a răspuns:

Nu va mai faceti relatii pe net.

| Peridava a răspuns:

Bine faci ca nu-l accepti acum ca iubit. Spune-i ca trebuie sa mai vorbiti, sa va cunoasteti... Asa sint baietii, se uita numai la aspect si vor repede sex. Ai grija. Cine va avea rabdare cu tine, acela va fi bun.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Ai grijă cu de ăștia, își pun poze false pe conturile de facebook și contactează fete pe facebook dar adevărul este că sunt de fapt niște pedofili sau violatori netrebnici

| Anonim0078965 explică (pentru AndreeaAndreutza48):

Nu e cazul aici..Stiu sigur ca e o persoana realalaughing...Ii cunosc unchiul

| Devilgrim a răspuns:

Blocheazal.

Adica nu o lua in nume de rau ce zici acum.
Du-te la scoala si invata esti inca mica cine stie ce o sa-ti faca acum depinde de tine poate vrei sa experimentezi? laughing
Si inca ceva esti Fată nu baiat!
( Sunt Baiat si e un rasp. de la un baiat ^_^ )

| Anonim0078965 explică:

Pai si acuma daca se poarta mai frumos si e de acord sa ne mai cunoastem..sa ii mai dau sanse?happy

| mariacazcu a răspuns:

Ai facut foarte bine ca nu iai dat numarul de telefon daca te ar fi placut (iubit) te ar fi asteptat dar cred ca ar fi vrut de la tine doar sex ca asa sunt mai toti baietii din ziua de azi.Si sunt destul de sigura ca a vrut sa te linguseasca cand ti-a spus ca esti frumoasa SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Teresssa a răspuns:

A fost bine ca nu i-ai dat numarul de telefon. Eu zic sa nu accepti, adica nici nu va cunoasteti de prea mult timp si cum ai zis si t

| Teresssa a răspuns:

A fost bine ca nu i-ai dat numarul de telefon. Eu zic sa nu accepti, adica nici nu va cunoasteti de prea mult timp si cum ai zis si tu, trebuie sa va mai cunoasteti. Daca nu a mai vorbit cu tine doar pentru ca nu i-ai dat nr de tel e clar ca vrea doar sa profite de tine si de frumusetea ta. Sper ca te-am ajutat.