| Ionny05 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 ani jumate dar a fost o perioada cand ne –am distantat unul de altul 1 luna de zile ne-am vazut d 2 ori ca nu a mai avut bani de benzina ..credit nu avea, certuri apareau din nimicuri deci, sa zicem ca ne-am cam distantat.

In perioada asta tot am vazut un baiat dragut in autobuzul pe care il i-au dimineata sa ma duc la munca si uneori in cel care ma intorc..Am inceput sa ne uitam unul la altul, nu ne cunosteam deci cam la asta se rezuma totul.Inainte ma gandeam cum o fi sa vorbim, sa ne cunoastem desi stiam k eu sunt k baiatul asta deci nu o sa fie nimic pentru ca nu are cum, in sinea mea imi spuneam ca oricum nu avem cum sa intram in vorba unul cu altul ..pentru ca nu are cum. Dupa ce mi-a tinut geanta de vreo 2 ori, urmatoarea data i-am zis pa..si in autobuzul de intoarcere am inceput sa vorbim.La fel s-a intamplat si in urmatoarea zi.M-a intrebat daca am pe cineva i-am zis ca da,el spunand k nu are ca e mai bine singur.Mi-a cerut facebookul dar nu am vrut sa il dau zicandu-i ca e mai bine asa.

Dupa o zi vad ca imi da cerere de prietenie,ii dau accept si vorbim, si la telefon, si timp de o saptamana am vorbit cam in fiecare zi.Mi-a zis din seara aia cand am vorbit pe facebook k si el are o relatie de 4 ani dar cica nu mai e cum era.k ea l-a inselat si de atunci nu mai e bine.Ma rog.Nu cred in vorbele astea. Chestia e ca mi-a zis ca lui ii place de mine si dk nu am vrea sa incercam macar asa.I-am retezat ca nu k eu nu pot sa insel ..desi sunt confuza nu stiu ce sa fac.Intr-un fel l-am lasat sa creada k poate va fi ceva..ramase la telefon sa stabilim o zi sa ne intalnim si in afara autobuzului in care oricum ne-am vazut..Cand ne-am intalnit in autobuzul de plecare m-a intrebat cand o sa fie plimbarea aia, i-am zis ca si asta e intalnire..desi am regretat ca am zis asta dupa..In seara aia si el s-a intalnit k gagica-sa dupa o sapt si ceva de cand nu s-au mai vazut si eu k al meu dupa vreo 2 sapt..asa k nu am mai vorbit pana a 2° zi dimineata cand eu am fost libera de la munca si i-am dat msg cu ce face.Mi-a raspuns imediat zicandu-mi k aproape a ajuns la munca.M-a intrebat ce am facut aseara (stia k urma sa ma vad k pr meu.)..i-am zis ca m-am intalnit k el. Apoi l-am intrebare el ce a facut si mi-a zis ca s-a oprit la gagica-sa si k a ramas la ea 3 puncte d suspensie...tongue Nu am ce sa –i reprosez pentru ca nu am de ce si nici nu sunt in masura sa fac asta.Nu a fost nimic intre noi..desi am vrea amandoi.I-am zis ca eu nu pot sa renunt la relatia mea doar pentru o chestie din asta care poate trece in 1 2 luni..In seara aia am mai vorbit pe mess.m-a intrebat daca ma simt mai bine (fiind racita) i-am zis ca da ca am luat pastile si el a zis ca nu crede ca e de la pastile ci faptul ca m-am intalnit k iubi meu.I-am zis ca nu e asta, si l-am intrebat dk el se simte mai bine ca s-a intalnit k ea.el raspunzandu-mi k nu..se simte mai prost. Vreau sa precizez k in tot acest timp cam el a fost care ma cauta primul mai mere ..eu cautandu-l de vreo 3 4 ori..si mi-a zis asta ..Am dus discutia asta pana la un punct in care i-am zis ca si eu ma simt prost k nu stiu c sa fac si k mi-a lipsit sa vorbesc cu el..Si el ma intreaba ca doar atat? ..nu am mai stiut c sa i zic si el mi-a zis ca nu mai intelege nimic si se baga la somn.

Cand eram certata k prietenul meu si nu ne mai vazusem de 2 sapt..parea mai usor sa renunti la tot dar acum dupa ce ne-am vazut si ne intelegem bine nu mai e...Chiar dk el aducea aminte mereu de despartire k cica daca nu mi convine sa-mi gasesc pe altul..nu pot sa renunt..era mai bine daca renunta el la mn.Nici nu stiu c e mai bine.Nu am mai trecut niciodata prin asa ceva..si nu credeam ca o sa se mi se intample vreodata mie asta.

Nu stiu ce sa fac. Poate ma ajutati voi cu un sfat ceva daca ati avut rabdare sa cititi toata povestea mea laughing sa-mi spuneti si mie daca ati trecut si voi printr-o situatie asemanatoare.
Astept raspunsul vostru.

Ms.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa ramai cu prietenul tau actual, oricum decizia iti apartine

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Nu am trecut prin genul asta de probleme, dar iti recomand sa incerci sa mai iesi cu el sa vezi daca va potriviti si daca nu incearca sa te impaci cu prietenul tau.Eu din toata povestea ta de viata am inteles doar ca e vorba despre baieti.Incearca sa te fixezi pe un singur baiat si sa incerci sa-l (re)castigi ca sa poti sa ai vreodata o viata fericita pentru ca daca vei fii cu unul si te intalnesti cu celalat totusi dar nu ca iubiti, doar ca prieteni.Asta nu va dura mult pentru ca vei vedea mai multe despre el si o sa iti placa.Asa ca incearca sa te hotarasti ce fel de baiat vrei si pe care il vei alege.
Sper ca te-am ajutat!

| Azµre a răspuns:

Faci ceea ce crezi tu că e mai bine. Și ceea ce vrei!

| Cristiann25 a răspuns:

Ti-am citit "romanul"! Off lasa baietii cand ai o relatie! Mai bine te desparti de actualul si apoi gasesti pe altul! Nu e frumos sa faci chestii de genul ca nici tie nu ti-ar placea ca iubitul tau sa iti faca! Intr-o relatie sunt si certuri, poate na cum a patit el nu tot timpul sunt bani dar se rezolva ele toate! FEMEILE ASTEA trebuie ele sa aiba repede pe altul! Succes!

| Raiiiisa a răspuns:

Probabil vreti amandoi sa jucati pe 2 fronturi.
Se vede ca intre voi s-a infiripit ceva, dar niciunul nu este hotarat sa renunte la relatie pe care o are.
Stiu ca atunci cand te certi cu prietenul si cand nu te vezi cu el 2 saptamani e greu si ti-ai dori sa ai cu cine sa stai de vorba.Cred ca baiatul asta ti-a intrat la inimioara din cauza faptului, ca era acolo sa te asculte cand aveai nevoie, iar prietenul tau nu.
Chiar daca zice ca nu se simte bine langa prietena lui, tu nu ai de unde sa stii.Cu siguranta nu vrea sa dezvaluie prea multe din viata lui personala.
Ai grija sa nu afle prietenul tau de amicul asta pentru ca nu o sa-i placa si s-ar putea sa-l pierzi, ramanand fara nici unul.
Nehotararea ta nu o sa-l faca niciodata sa se desparta de aia si nu o sa-si lase prietena inainte ca tu sa-ti lasi prietenul.
Ai grija de tine si de deciziile pe care le iei.

| Music4life a răspuns:

Dpmdv baiatul acela daca are o relatie de 4 ani nu prea cred ca renuna la ea pentru. tine, posibil doar sa se joace cu mintea ta si apoi sa se intoarca unde-i este locul. Sau este posibil sa renune la acea fata pentru. tine.
Este alegerea ta, faci ceea ce simti ca-ti face bine.
Deciziile-n viata trebuie' sa ti le iei singura si greselile sa ti le asumi apoi sa le repar.
Bafta!

| Alexaaxc a răspuns:

Ai 2 optiuni:
1.continui sa vorbesti cu baiatul din autobuz, va intalniti ca niste prieteni, asa poti sa iti clarifici daca tu simti ceva pentru el
2. poti sa tai orice legatura cu el si sa iti vezi de relatia ta.
Am trecut prin ceva de genul si am zis sa merg la risc, ca daca o relatie scartaie ar trebui sa inchei capitolul ala. Si dupa ce l-am cunoscut pe celalalt baiat destul de bine incat sa imi dau seama ce vreau a mers. E o vorba "cand esti indecis sa alegi intre 2 persoane atunci alege-o pe a doua pentru ca daca prima era ce amai importanta nu mai aveai dubii". DAR, fii sigura ca tu stii clar ce vrei si stii clar ce fel de om e cu adevarat celalalt baiat, ca nu e doar unul care vrea sa se joace.

| XHHHX a răspuns:

Wow ai scris enorm de mult, in fine eu zic sa il lasi in pace pe ala si sa te impaci cu prietenu tau, si sigurat e cu una ca daca pe fb scrie intr-o relatie de 4 ani atunci na. Bafta in continuare

| DiiDuu a răspuns:

Esti nebuna.

| Mortuxxx a răspuns:

Pune mana si invata sa scrii corect.