| Daniela300 a întrebat:

Am 17 ani si simt ca m-am indragostit de un baiat mai mic decat mine. Suntem in acceasi scoala, la acelasi etaj si inca de anul trecut am incercat sa ma bag in seama cu el. Acum el probabil ma stie ca fata care a incercat sa se puna in vorba cu el. Vreau sa-i vorbesc, sa il cunosc, dar nu stiu cum sa fac. Probabil daca i-as spune ca imi place de el, ar fi foarte ciudat si nu i-as trezi vreun interes. Dar nu mai suport, il vad mereu la scoala, in fiecare pauza. Pe langa asta, am facut si o chestie nebuna. Am vazut ca e fan rock(si eu sunt dar nu numarul 1) si de atunci mi-am cumparat tricouri cu formatiile care ii plac(am vazut asta pe Facebook). E o nebunie, stiu, incerc mereu sa trec observata in fata lui si daca port vreun tricou, neaparat trebuie sa ma vada. Stiu asta suna ca si cum as fi o obsedata si ca nu am viata sociala, dar nu e asa, pur si simplu mi s-a pus pata pe el. Ce sa fac? Ajutor, va rog.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Yon1470 a răspuns:

Spune-i ca-ti place si vrei sa fii cu el! Eviti timp pierdut, stres inutil si multe altele.

| StevenMetalhead a răspuns:

Oh, știi Daniela, de obicei se întâmplă invers, dar și fetele tot ar dori să facă cunoștință cu băieți chipeși. Hai mai jos să-ți dau niște sfaturi:
1) Deci în primul rând ai putea să dai cu ochii de el și să-i zâmbești ( ia gândește-te că un băiat vede cum o fată îi zâmbește, ooh, eu aș rămâne uluit și m-aș apropia de ea cu prima ocazie ).
2) Ai grijă de tine, să miroși frumos, să fii curățică, să arăți gingașă și așa cum îți place ție.
3) Găsește vreun motiv ca el să te ajute, de exemplu sunteți la bibliotecă și tu îl întrebi dacă a citit cartea cutare și dacă ar putea să-i descrie despre ce-i sau dacă VO! El ascultă rock, poți să te apropii de el și să-l întrebi de muzica rock, care trupă îl pasionează și ce track îi place cel mai mult. Cu mine spre exemplu așa o fată s-a cunoscut la o festivitate, dar nu e curvă sau ceva de genu. Doar i-am plăcut, atâta tot. ^_^
4) Încearcă într-o zi să te uiți lung la el și totuși să-i zâmbești, să-i vezi reacția și la o vreme să dispari ( să vezi cum va încerca să te caute tipul.
5) Și un ultim sfat care îl adoră toți băieții ce au nevoie de dragoste, este să-l găsești pe Facebook și să-i pui like-uri la poze, mai ales dacă-s cu inimioare, ap el nu va ezita să-ți scrie.

În final, dragă Daniela, poți să-ți zic că trebuie să te axezi și pe dezvoltarea proprie, adică dacă leșini după el, ar trebui să faci ceva cu asta. Încearcă să faci ceva nou, ieși cu prietenele, fă-ți un hobby, stabilește-ți planurile, etc, și ai să vezi cum vei scăpa de chinul acesta. Important să ai grijă de tinewinking. Mersi că ai citit toate astea, hai baftă!

| Popescu_Emma_1977 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe wapp, messenger whatever iar daca iti dai seama ca 100% nu te place renunta sunt sigur ca vei gasi pana la urma un baiat mai fainwinkingVarianta mai scurta este sa ii spui ca iti place de el pe wapp iar daca el spune ca nu e interesat spune i ca colegii ti au furat telefonul sau ca a fost un prank idk.