| anonim_4396 a întrebat:

BUNNAAa AJUTORRR! Va Rog ajutati-ma. voi incepe din nou cu,, se apropie scoala si..." si. anul acesta voi purta mai mult tricouri si bluze. si stiti sentimentul ( probabil unele dintre voi [fete] ) cand aveti un tricou si n-aveti sutien/bustiera pe voi, adica se vede uurat sad multi mi-au zis sa nu port sutiene ca mi se v'or lasa sanii [am sutiene dar nu stiu ce sa fac.] iar altii spun ca nu e nici o problema daca port straight face m-am debusolat de tot. Ati putea sa-mi spuneti adevarul? funda + voturii VA ROGG [MENTIONEZ AM 13 ANI insa...] VA ROG AJUTORRR! Se vor Lasa Sau Nu? detaliat daca se poate big grin daca nu NO PROBLEM

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Sânii nu se lasă de la sutien, ba chiar e recomandat.
Poate îţi e de folos link-ul de mai jos:
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/forma-sanilor-sutien.php

6 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

NU SE LASA. e o porcarie asta, se lasa numai la femeile care baga in ele de se rup si li se fac sanii prea mari incat de lasa si ele zic ca e de la sutien straight face Nu se lasa, sutienu e pentru a ridica sanii mai sus sa se vada mai frumos, nici de cum ca se lasa. Eu una zic ca nu se lasawinking

| AnonymousQ666 a răspuns:

Sh eu port bustiera! si nu cred ca se vor lasa sanii! sanii se lasa dupa ce ai nascut! deci.nu nu se vor lasa...acum e trebuie' tha. faci cum vrei

| tHeAnGeLoFwOrLd a răspuns:

Deci hai sa-ti explic cu sutienu.Depinde cat de mari ai sanii.Eu zic ca pe la varsta ta merge o bustiera.E tot un fel de sutien dar e mai delicat.Cand o sa mai cresti da iti trebuie sutien.Asta daca nu vrei sa ai sanii lasati.Sutienele cele mai recomandate sunt cele faca sarma. Adica la baza nu au ceva tare ca si o sarma.

| BlakButterfly a răspuns:

Hey!happy... De ce iti faci atatea probleme in privinta "lasatului" ca doar nu porti sutien non-stop. il porti la scoala apoi cand ajungi acasa il dai jos. sunt multe fete care porta sutien si nu au nicio problema, sanii se lasa din alte motive, dar nu din cauza sutienului. Cred ca poti purta fara nicio problema sutien si totusi daca inca iti faci griji poarta bustiera.happy

| loveanddreams a răspuns:

Fi atenta daca ai sanii mari si porti sutien cu burete ti se lasa dar daca porti dinacelea fara burete nu se intampla nimic. Daca ai sanii mici si porti cu sau fara burete nu se intampla nimic si chiar vb serios pentru ca eu cand mi s-au dezvoltat am purtat intai cu burete si mi s-au lasat 1 cm dar dupa ce am purtat fara burete nu s-a mai intamplat nimic si inca ceva cele fara burete sut si mai confortabile si te simti in largu tau

| Laura_6219 a răspuns:

Nu adică nu asta e problema eu știu ca dacă porți sutien de la o vârsta mica nu iți vor mai creste sânii momentan poți sa porți bustiera eu port sutien de la 14 ani și nu am avut nicio problema de genu asta. Funda?