| tibbyshot a întrebat:

Hei TPU am 19 ani am cunoscut o fata pe fb are 15 ani si ma facut sa o iubesc ca un nebun imi vorbește toata ziua de alti băieții nu îi pasa ca ma raneste o inteleg mereu are scoala de la 12 pana la 20-21 nu stiu care este adevarul daca exista asa scoala pana acum nu ne-am intalnit deloc mi se pare de 12 ani si cred ca isi bate joc de mine mi-a zis ca vrea sa fuga de acasa incerc sa îi explic ca nu e bine sa nu faca greşeală asta dar ma forteaza sa o iau ca se omoara ca pleaca singura nici macar nu i-am auzit vocea la telefon avem 2 luni impreuna de cand vorbesc cu ea am ajuns in stare sa ma tai la vene sa iau pastile sa ajung in spital am intrat deja de 3 ori din vina ei eu o iubesc foarte mult dar nu stiu ce sa cred ea zice ca ma iubește dar nu cred ca este adevărat eu sunt tigan si ea romanca i-am tot explicat sa ne vedem sa avem o relatie normala si apoi cand face 18 ani sa o iau parinti ei nu sunt de acord cu mine chiar nu stiu ce sa cred nu le-a zis nimic doar ma minte ajunge acasa pe la 21:30 vorbim pe wapp maxim 20 min apoi imi spune ca iasa sa stea cu părinți si intra la 23 stam pana la 23:30 apoi imi zice"nb vreau sa dorm"
Nu stiu ce sa mai fac ce sa mai cred hellp me

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte ca ajungi la puscarie! Tu esti major, ea este copil mic.
Da-i pace si cauta-ti una majora!

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen

| T0T a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu a zis nimic de sex, dar matale crezi că atunci când un băiat vorbește cu o fată înseamnă că primul lucru pe care îl vrea e sexul. Mă întreb dacă ești măritată că dacă ești nu cred că bărbactu a stat mai mult cu tine pentru sex. Legea nu interzice să ai relație cu o fată minoră, ea interzice relațiile sexuale dar una spune tipul în întrebare alta interpretezi tu. Nimeni nu a zis ceva de sex.

| T0T a răspuns:

În primul rând respect că ai scris mai corect decât mulți români de pe site. În al doilea rând consider că nu trebuie să te arunci, ar trebui să fii sceptic și să ai răbdare că așa cum zici tu e posibilitatea să își bată joc de tine iar tu ca fraierul îi pici în plasă. Ce naiba sunteți mă așa slabi, sunteți bărbați sau ce? E doar o biată ***, cum să îți tai venele pentru ea?

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Încearcă să o uiți, e evident că nu simte nimic față de tine.

| thereisnothingleft a răspuns:

Nu stiu de ce te mai chinui... fara suparare, dar nu vei avea mari sanse cu ea.Pe Facebook sunt sanse mici sa iti faci iubita, cine stie ce fete cu apucaturi gasesti acolo! Mai iesi si tu in oras, poate iti gasesti si tu iubita! Sper ca m-am facut inteles!winkingwinking