| anonim_4396 a întrebat:

Dupa 2 ani de relatie acum 2 sapt prietena mea s-a desp de mine pe motiv ca si-a inchis viata pentru mine. Bine de fapt era vorba sa ne mutam am2 la vara si na ea imi zicea mereu planifica, cauta si eu lasa ca gasim, avem timp si mi-a spus ca ea vrea sa plece acasa in zona ei. Stam in zone diferite, nu vrea sa ramana aici ca nu ii place si ultima data cand ne-am vaz plangea si imi spunea sa merg cu ea. Am fost prost i-am zis ca n-am cum sa-mi las jobul, d-astea, dar am fost prost maxim eram orb fiindca eu mi-as da si viata pentru fata **** am gresit de multe ori, stiu, am incercat sa ii explic ca imi pare rau, am fost neglijent, m-am lasat orbit de greutatile din viata si am neglijat-o. M-am comportat urat uneori cu ea, asta in ultimele luni de relatie, dar o iubesc foarte mult. Am incercat sa vorbesc cu ea, imi da block direct, nici nu vrea sa discute nimic. Cand ne-am desp plangea in masina si-mi zicea sa plec cu ea, iar eu i-am zis ca nu pot, ea e din alta zona, mai exact si nu eram hotarat, nu stiu, eram prost. A zis ca nu poate ramane aici cu mine, sa ma duc cu ea i-am zis ca nu pot **** am fost prost si am incercat sa o caut la 3 zile dupa si nici nu mai vrea sa auda de mine. Ce sa fac guys? Eu am 23 ea are 20, am trecut prin ft multe in ultimii 2 ani, o iubesc din inima. Peste o luna e ziua ei, ma gandeam sa imi fac un cont fake ceva sa ii trimit niste bani sa fac un videoclip sa-i spun la multi ani intr-un fel amuzant, o iubesc foarte mult si stiu ca am fost neglijent. Am gresit, imi e foarte frica sa nu se aplice aia cu iti dai seama ce iubesti cand pierzi de tot, vreau sa am o viata cu fata asta si sunt dispus sa dorm si pe strazi pentru ea dar cand i-am explicat nici nu a zic nimic, decat lasa-ma direct block. Nu-mi mai scrie...si atunci plangea si-mi spunea sa ma duc cu ea si eu ca un prost am plecat n-am facut nimic. Am plans singur in casa ca nu vrea ea sa stea cu mine, nu stiu ce sa fac, cum as putea sa o recastig fiindca nu-mi vad viata fara ea ...pare foarte hotarata, probabil iese cu prietenii, poate isi gaseste pe vreunul nici nu stiu ce dracu sa fac. am fost foarte prost si regret din toata inima, dar chiar mi-am dat seama ce vreau si o vreau pentru tot restul vietii. Nu stiu cum sa procedez, pe bune n-am fost barbat, stiu ca e vina mea, nu i-am aratat siguranta de care avea nevoie si n=am sa ma iert niciodata. Au trecut 2 sapt de cand incerc o caut si primesc numai block, stiu ca poate trebuia sa o las in pace dar dupa 3 zile mi-am dat seama, m-am trezit la realitate, am realizat cat si ce inseamna pentru mine omu asta. A fost foarte lipita de mine si eu am indepartat-o si imi e frica sa nu fie definitiv. Niciodata nu am stat atat fara macar sa vb un cf bine tu…as putea oricand sa gasesc alta fata dar nu am cum sa iubesc la fel. Ea e inima mea, plang orice as face, seara plang ca am fost prost si e posibil sa o fi pierdut definitiv…Acum 2 zile mi-a rasp dupa ce am stresat-o…mi-a spus ca daca nu o las ii spune lu tasu, oricum cred ca a fost si influentata de parinti si de prt ei fiindca nu sunt plin de bani. Cu mine i-ar fi fost na mai greu putin, ar fi trebuit sa munceasca si ea, nu stiu, as fi instare de orice pentru ea. Mi-a zis ca e mai fericita decat cred si sa o las sa nu o mai caut si nervos fiind i-am zis ca nu mai ies nici din casa ca sa nu ma mai vada si a zis pleaca si pe luna, fa ce vrei doar lasa-ma atat…Cred ca si-a pierdut dragostea pentru mine, am gresit si imi pare rau doar cu o ora inainte sa ne desp daca gandeam ca acum nu ne desparteam si ma omoara gandul ca am fost un imbecil, un copil fara minte. imi era gandul la bani, nu la o familie cu omul pe care il iubesc. Probabil credeam ca indif de sit va fi langa mine, dar nu e asa avea si ea nev ei si imi e teama sa nu o pierd definitiv. Imi doresc sa fie fericita cu oricine doar ca stiu eu ca nimeni nu ar iubi-o ca mine. As dormi pe strada pe fata asta jur doar o sansa as mai vrea…sper sa reusesc de ziua ei daca nu va fi prea tarziu, nu stiu…ce spuneti?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este o iubire adolescentina majoritatea am trecut prin asta, vor mai fi si altele!
Nu o mai cauta si nu te mai umili.
Altceva este cand un barbat si o femeie de 30 de ani se despart si altceva cand 2 adolescenti...
Fetele adolescente nu sunt femei, nici nu au experienta de viata si nici o acuratete in gandire sau sentimente, azi sunt fericite maine triste, cu alte cuvinte nu sunt stabile emotional si multe nici psihic!

Asteapta o mica perioada si apoi cauta pe cineva, nu e singura femeie!

Ce simti tu acum eu am trecut de 20 si ceva de ori prin asta, stiu cum e dar nu e capat de lume.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa te astamperi, fiindca odata ce te-a scos din inima ei, nu te mai vrea nici daca stai tu in cap fiindca ai dovedit ca nu o meriti si nu o iubesti, prin comportamnetul tau.

Linisteste-te si cauta-ti alta femeie, una la care sa nu mai repeti greselile facute cu asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa incetezi cu insistnetele astea, ca deja esti agasant.
Nu-i mai fa cadouri si nici nu mai trimite mesaje, ca poate sa apeleze la Politie ca sa te opreasca, daca de buna voie nu intelegi si ii dai pace.
Asta este deja obsesie de om nebun si crede-ma, ca vei avea probleme cu Politia daca nu incetezi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Inteleg ca ti-e foarte greu, dar tot ce faci tu acum inseamna sa te zbati haotic si, in mod evident, sa te afunzi in groapa cu nisip miscator, de unde ea nu te va mai vedea.Calmeaza-te si mai lasa putin timpul sa treaca deoarece, cel mai probabil, nu i se va schimba parerea peste noapte sau dupa al 56780-lea mesaj fortat al tau.Da-i un pic de spatiu.

Apoi, eu cred ca se cam vede si din modul in care scrii ca tu inca mai copilaresti.Despre reactia ei, de asemenea, nu poti spune ca e mai presus. Asta e, mergem mai departe, nu iti poti opri viata in loc pentru un singur esec.Traiesti sa inveti din greseli.
Incearca sa devii barbat pe alte planuri, fiindca, da, se poate.Contrar a ce auzi prin jur, nu e obligatoriu sa fie totul stoc la capitolul relatii amoroase, crede-ma.Nu asta inseamna sa fii barbat.De obicei lucrurile acestea se aseaza de la sine odata ce pe celelalte le ai figured it out in rest.Bafta.

| trophin a răspuns:

Scrie o carte, cine are timp sa o citeasca

Răspuns utilizator avertizat