| bianca2399 a întrebat:

Hei TPU
am dat o comanda joi de un tricou si am pus nr tatei pe cont, ma rog.ne au sunat si ne au zis ca ieri trebuia sa vina dar nu a venit,iar azi tata isi dadu seama ca pe telefonul cu nr dat celor cu comanda,nu poatr primii apeluri sau da apeluri. Nu stie sigur daca asta nu merge inca de ieri, singurul lucru care se intreaba e daca l au sunat ieri si au vazut ca nu raspunde... Oare mai veneau acasa? Sau cand ar trebui ei sa revina? (Firma de curierat)

2 răspunsuri:
| Necula_Daniel_1978 a răspuns:

Salut! Daca ai avut comanda confirmata telefonic, atunci firma de curierat, o sa tina coletul vreo 2 sau 3 zile, perioada in care a sa incerce sa te mai contacteze pe numarul de telefon, dat ca numar de contact! Dupe cele 2 sau 3 zile, or sa returneze coletul inapoi, daca este cu plata ramburs!
Daca ai un nr de tel al firmei de curierat, ia legatura cu ei, si iti trimite coletul la adresa ta!