| OmObisnuit a întrebat:

Trebuia sa vina un pachet de la fan courier. Am fost sunat ieri odata dar nu am putut raspunde iar dupa 2 minute am sunat inapoi de mai multe ori pe acelasi numar dar nu a raspuns nimeni.La usa nu a venit nimeni. Acum la status comanda spune,, Restrictii acces la adresa,,. Stau la oras, asta nu s-a mai intamplat niciodata. Ce s-a intamplat? O sa mai vina/sune si azi?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna-le si astazi la acel numar, iar daca tot nu raspunde, atunci suna la centrul Fan Curier unde apartii, ca localitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să vină. Și mie trebuie să îmi vină unul. Mi s-a comunicat că datorită situației, multă lume comandă pe Internet, au foarte multe comenzi și nu reușesc să facă față, dar se rezolvă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca te a sunat ieri trebuia sa raspunzi, era important nu stau ăia după tine ci tu stai după ei, sa fi sanatos, o sa te mai sune ei saptamîna viitoare cand vor mai fi in zona ta, treaba care ai avut o ieri era mult mai importantă decît ăstia cu fan curierul?

| Digikey a răspuns:

Pe mine ma anunta cu doua minute inainte.Am timp sa ma imbrac si sa cobor in fata blocului.
Daca n-ai raspuns si-a continuat traseul si nu se intoarce.Iti tine 7 zile pachetul.O sa te sune in fiecare zi.

| anotherwoman a răspuns:

Eu am vorbit cu cel care ne livreaza la birou si la fel, spun ca sunt foarte aglomerati, prea multe comenzi, prea putini agenti. De exemplu azi cand e zi libera de la stat ei sunt platiti triplu. E posibil sa nu ajunga decat dupa sarbatori. Cel mai bine pe viitor daca ai Easy Box in oras alege asa livrarea. Pentru ca acolo e un singur livrator care le baga in cutii si astfel eviti nesincronizarea cu curierul.