| VanHelsing18 a întrebat:

Am facut-o cu prietena mea neprotejat, si am cumparat 2 teste sa le faca.Ea are ciclu neregulat, in ultimele 3 luni i-a venit la o perioada de fix 32 zile iar luna aceasta o facusem neprotejat si voiam sa asteptam 3 sapt sa faca testele dar i-a venit menstruatia si i-a venit mai devreme, adica mai exact la 29 de zile dar azi e deja a 5-a zi si inca nu i s-a terminat si mai mult de 5 zile nu a tinut niciodata.De sarcina nu cred ca se pune problema pentru ca nici nu am ejaculat, din acel lichid este greu si mai mult decat atat i-a venit menstruatia.Care sa fie cauza acestei menstruatii prelungite? Sa fie o problema medicala? Merci anticipat!

8 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Stai linistit poate fi o simpla dereglare hormonala daca era insarcinata iesea din primul test! Succes

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că este însărcinată deoarece o menstruaţie de 5-7 zile NU poate fi "ciclu peste sarcină"!

Este NORMAL să aibă o menstră mai lungă de 5 zile, uneori se mai schimbă perioada menstruală ( sau simptomele ).

O menstră normală durează între 3-7 zile, cu o cantitate acceptabilă de sânge menstrual.

Deci, NU are de ce să se îngrijoreze!

Toate cele bune.

| Ajutatorool a răspuns:

Sida... sad

| VanHelsing18 explică (pentru Ajutatorool):

Mda, ce pot sa zic decat ca nu esti de folos.Adica daca nu poti ajuta nu te baga in seama frate si mai mult decat atat nu are legatura cu ce am intrebat eu.In fine, incearca pe viitor sa inveti sa vorbesti, sa scrii, sa te exprimi si dupa poti veni aici sa te dai destept.Pana atunci spor la invatat si incearca sa nu te mai masturbezi.Have fun ^ ^

| Ajutatorool a răspuns (pentru VanHelsing18):

Ai gasit tu vreo greseala in ce am scris eu?

| VanHelsing18 explică (pentru Ajutatorool):

Singura greseala esti tu, nimic mai mult. Sper ca te-a lamurit raspunsul.

| Ajutatorool a răspuns (pentru VanHelsing18):

Niste argumente avem si noi?

| Ieedi a răspuns:

Menstruatia la fete poate fi extrem de neregulata (de ex prietenei mele i-a intarziat chiar si 3 saptamani). Cel mai ok ar fi sa mearga la un control ginecologic (si din cauza ca si-a inceput viata sexuala dar si pentru sfaturi profesionale). Multa bafta