| simodex a întrebat:

Hei tpu..am facut sex neprotejat de mai multe ori in perioada nefertila si fertila....ideea e ca dupa..am avut ciclu putin.si maro.dar testul de sarcina facut acum o luna e negativ..ideea e ca deja au trecut 2 luni si ceva de la primul contact sexual..si nu am niciun simptom al sarcinii..delo..nimic...mentionez ca niciodata nu si.a dat drumul in mine.
Pot fi cumva insarcinata sau acel ciclu poate simboliza o infectie ceva?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Modul/felul in care este formulata intrebarea ta, nu ofera date exacte certe pentru a se putea face o analiza corecta si in concluzie nu se poate formula un raspuns ci numai simple pareri sau presupuneri subiective fara nicio valoare. Reformuleaza intrebare prezentand date exacte cronologice fiindca doar asa vei primi ceea ce doresti sa afli sa stii. Sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu poti fi insarcinata decat prin parentogeneza, iar sansele procentuale ca asta sa se intample sunt sub 1%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți încă un test să fii cu inima împăcată

| nicusor222 a răspuns:

Nu. Nu vei ramane insarcinata daca esti in zilele acelea nefertile.
Stai mai calma si nu te mai speria atata ca majoritatea fac ca tine laughing chiar si eu. Nu am avut probleme de genul si dupa ce ai facut treabuie sa te duci frumos sa urinezi. Cand iesi din aceea perioada sa te fereasca tongue Vezi ca nu e o metoda 100 % dar eu o vad ideala ca nu are efecte negative asupra corpului. Nu mai citi pe net ca lumea spune multe si nevrute, ducandu.te pe tine in asa fel ca sa nu mai intelegi nimic. Hai revino-ti ca esti bine :*
Daca e sa ramai, ramai si cu pastile luate si pe ciclu am auzit ceea ce e imposibil... te pup

| Necunoscut112 a răspuns (pentru nicusor222):

Care e logica de a urina după sex? Luminează-ne şi pe noi, neştiutorii.

| nicusor222 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Se spune ca acel lichid care e pentru lubrefiere mai contin spermatozoizi... iar prin urinare care e sarata nu poate avea loc fecundatia. Dar asta se face cand se fereste. Daca faci sex neprotejat in perioada ferila se ramane insarcinata si nu mai are efect. Sunt fete care nu raman gravide iar doctorul spune sa nu urineze o perioada si sa stea in pat.winking

| Necunoscut112 a răspuns (pentru nicusor222):

Poveşti! Tu ştii măcar că nu faci pipi prin vagin?

| nicusor222 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Stiu lucrul asta. Intelege ca asa se spune... sa intelegi tu. Cand se fereste in caz ca ramane catre iesire acel lichid. Nu il lasa sa inainteze. Ca daca penisul e introdus pana la "fundul de sac" nu mai are efect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicusor222):

Mai tu esti si tampit mai copil imbecil si retardat. Pentru ce sa urineze mai copil tembel, uretra femeii este situata in afara vaginului astfel ca urina fiindca nu tranziteaza vaginul este inutila urinarea in cazul femeilor. rolling on the floor rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns (pentru nicusor222):

Se spun multe, dar mai trebuie să trecem şi noi prin filtrul gândirii. Dacă ar fi aşa simplu, de ce s-ar mai face atâtea sute de mii e întreruperi de sarcină anual în România? De ce s-ar mai strofoca nişte cercetători să creeze şi să îmbunătăţească atâtea metode de contracepţie?