| anonimul56 a întrebat:

Hei TPU, am mare nevoie de ajutor, am dat o poza nud cu mine la un cont fals și am regretat, acum nu stiu cum pot s o șterg de pe telefonul acelui tip... am auzit de la un prieten ca un polițist l a ajutat, dar nu stiu cum... oare exista un hack ceva? va rog ajutați ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă nu ți se vedea indentitatea, nu ai de ce sa îți faci griji.

Există hackeri care îți poate rezolva problema dat este ilegal și poți face închisoare pentru asta.

Trebuie să îți asumi asta, oricum poza nu are niciun fel de relevanță.
Multe vedete au poze nud pe internet
Poți găsi o scuza bună pentru poza aia ca de exemplu ca ai trimis iubitului și el te a umilit trimițând poza pe internet.

| anonimul56 explică (pentru QElenaBoghiu):

Am facut un photoshop cu poza... gen am facut ss la un articol cu. știi tu și am pus cumva poza nud acl la cel carea facut contul. cred. adica m-a băgat in eroare, mi-a zis cine e pe contul ăla fals și i am dat msj pe contul lui principal, și a zis ca nu i el, da nu l cred

| anonimul56 explică (pentru QElenaBoghiu):

Am facut un photoshop cu poza... gen am facut ss la un articol cu. știi tu și am pus cumva poza nud acl la cel carea facut contul. cred. adica m-a băgat in eroare, mi-a zis cine e pe contul ăla fals și i am dat msj pe contul lui principal, și a zis ca nu i el, da nu l cred

cât despre hacking nu stiu, as încerca da nu stiu unde

| anonimul56 explică (pentru QElenaBoghiu):

Am facut un photoshop cu poza aia și l am facut "articol" și i am trimis la ăla care a facut contul fals și a zis ca nu i el. da nu l cred

cât despre hacking, nu stiu, dacă e sa fac eu cumva, chiar nu exista un program?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru anonimul56):

Nu înțeleg de ce îți faci griji!
E doar o poza, oricum daca te șantajează, îl poți reclama

| anonimul56 explică (pentru QElenaBoghiu):

Chiarrrr, ai dreptate

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru anonimul56):

happy

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce face. Orice a ieșit din telefonul / pc-ul tău e bun ieșit, nu ai cum să-l mai ștergi. Nici prin hacking - n-ai de unde ști că nu a făcut copii pe alte device-uri.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te șantajează îl poți reclama la poliție.

| Bogdan70001 a răspuns:

Cel mai bine ii trimiti un RAT ca sa ai acces la absolut tot telefonul.
DAAAAAAAR avand in vedere ca esti fata ma indoiesc ca ai astfel de cunostinte, deci mai bine platesti un pe cineva sa faca asta in locul tau.RAT-urile pe telefon sunt foarte greu de urmarit inapoi, deci riscuri prea mari nu sunt.PLUS CA daca acel hacker pe care l-ai angajat este de acord, ii poti cere si anumite date compromitatoare pe care sa le ia din telefonul lui. Oricum treaba asta este ileagala!

Si eu stim cum sta treaba, dar din pacate nu am o protectie atat de buna si nu prea vreau sa ma risc, deci cel mai bine, angajezi pe cineva

| FAnonima9990 a răspuns:

Le spui parintilor si il dai frumos in judecata. aveam 15 ani si venise o colega la mine ..cand ma schimbam i-a venit ideea sa mi faca poza..si a postat o pe Facebook i am zis mamei si mami a dat o in judecata si ce crezi a trebuit sa mi plateasca daune morale 7.000 de lire sterline

| anonimul56 explică (pentru FAnonima9990):

La tine e alta chestie... și n as vrea sa i spun mamei pentru ca nu vr s o îngrijorez + ca e și plecată și nu vr sa și piardă locul de munca...