| GeorgianaDragus a întrebat:

Am mers intr-o zi intr-o clasa la o fosta colega, iar acolo mi-am pus ochii pe un baiat. era asa de dragut, statea in banca si asculta muzica. el nu a vazut ca ma uitam la el. i-am lasat niste likeuri pe facebook si i-am scris. el stie ca il plac 9 de ceva vreme ) de la o colega de amea care l-a intrebat ce parere are despre mine. el a spus ca si-a dat seama ca il plac si ma considera draguta si inteligenta, dar acum nu stie ce simte pentru ca nu prea ma cunoaste. si mesaje nu are sad in pauze ne salutam :X e genul de baiat timid fara fite, stiu doar ca i-a placut mai demult de o fata si atat. nu cred ac a fost cu cineva impreuna. dar imi zambeste. ce sa fac sa il cuceresc? si eu sunt mai timida de felul meu. funda :*

9 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Cred ca dialogul vostru da si raspunsul succes

| neutrino a răspuns:

Baiatul te-a respins elegant dar se pare ca tu nu ai inteles acest lucru.

| Azµre a răspuns:

Omul nu te place, e simplu!

| GeorgianaDragus explică (pentru Azµre):

Wtf nu ma cunoaste destul ce dracu...

| Azµre a răspuns (pentru GeorgianaDragus):

Tocmai că nu te cunoaște, dacă vroia să te cunoască discuta cu tine nu cu prietena ta.
Sunteți atât de închiși și atât de retrași de n-am văzut așa ceva.
1)Dacă ai să spui ceva cuiva, nu-ți mai trimite așa zisele prietene, întreabă tu cu gura ta!
2)Cum să te placă cineva dacă nici nu te cunoaște decât din vedere și din salut și bună.
Conunicați mai mult, lăsați mesaje, telefoane, internet, vorbește fața în față cu el.
E timid, bagă-l tu în seamă! Schimbați vorbe, nu trebuie să te culci cu el că i-ai zis un bună și ați vorbit despre hobby-uri sau dumnezeu știe ce altceva.
Nu vă mai ascundeți după deget.
Vreți relații dar nu sunteți în stare să comunicați.
Aveți pretenția să iubiți și să fiți iubiți când voi de fapt nici nu știți ce e aia iubire.
De curiozitate ce clasă sunteți!
Ce vârstă aveți!

| GeorgianaDragus explică (pentru Azµre):

16 ( a 10-a )

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Continuati

| MiruD a răspuns:

Unul dintre voi trebuie sa faca primul pas. Fii tu care face lucrul asta. Mergi la el si intreaba-l daca ii place de tine, ce simte pentru tine. Pentru ca e pacat sa dai cu piciorul la o relatie frumoasa care ar putea exista.Sa stii ca baietilor le plac fetele mai indraznete, asa ca......curaj!