| ioa_9738 a întrebat:

Cred ca sunt îndragostită de un băiat din şcoala mea. Vorbeam cu o colegă care il cunoaşte si i-am ziis ca il plac. Cred ca ea a vorbit cu el pentru ca atunci cand ma vede prin pauze, ma saluta. Deşi cred ca ştie că îl plac, nu vorbeşte cu mine, doar ma saluta şi imi zambeşte. Ar trebui sa vorbesc eu cu el?

7 răspunsuri:
| AmaToaRea a răspuns:

De ce nu? nu muriti niciunu daca incerci

| ChewingGum a răspuns:

Daca il placi atat de mult...da. Dar, ai spus ca prietena ta il cunoaste... oare daca tu l-ai cunoaste mai bine l-ai mai placea? Incearca sa faci cunostiinta cu el si pe parcurs ce-l stii mai bine poti sa-ti dai seama de personalitatea lui si sa decizi daca ii vei spune. Roag-o pe prietena ta sa va faca cunostiinta. Poate ca el nu e interesat si de aceea nu-ti vorbeste la scoala. Good luck!

| ioa_9738 explică (pentru ChewingGum):

Am facut cunostinta deja. am vorbit de cateva ori

| ChewingGum a răspuns (pentru ioa_9738):

Eii... si ce parere ai acum despre el? happy

| Andrada2013 a răspuns:

Pai si eu am fost in aceasta situatie eoh zic sa vorbesti cu el....si poate cine stie si el te place...Incercarea moarte n-are! Succes!:*

| underword a răspuns:

Vorbeste cu el ca n-ai ce face stai in secret ca nu te mananca.

| alexandradragutza2000 a răspuns:

Da daca il placi atat de mult