| Albãstriţaxx a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de o parere,adica de mai multe laughing.Am vorbit pe facebook cu baiatul pe care il iubesc :X, a fost ciudat, nu ma mai vorbit niciodata unul cu celalalt, si dintr-o-data vin eu asa direct laughing : Ceao, trebuie sa iti spun ceva, imi place de tine... el a spus ca sentimentul nu-i reciproc, dar a spus ca ramanema prieteni.Mi-a dat id lui. Vorbeam noaptea, si la un moment dat mi-a cerut si numarul de telefon.A spus sa vorbim noaptea prin mesaje.L-am intrebat ca ce nu ii place la mine.A spus:,, Faza e ca nu-i ce nu-mi place la tine, vara nu vreau sa am iubita.Mai tarziu, cand am iesit de pe pc am vorbit prin mesaje. I-am trimis un mesaj: TE IUBESC!, dar i-am spus sa il stearga ca sa nu il vada cineva cine nu trebuie sa afle.Nu a vrut nici cum sa il stearga, a spus ca ii place si ca e chiar ok. Dupa acea noapte, in de mai multe ori pe zi imi trimitea mesaje de genu':Ce faci draga happy?
Ce sa cred? Ma place si asteapta sa ma cunoasca mai bine si dupa aia o sa-mi spuna, sau vrea sa inceapa scoala sa putem vorbi fata in fata, sau cu adevarat nu ma place? sad Dau funda pentru cea mai buna parere happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici macar copiii nu cred in iubiri prin telefon. Daca tu poti iubi prin telefon, iata ca baiatul nu poate si se pare ca nici nu e interesat.

| JustSomebody a răspuns:

Buna.
Eu cred ca ai fost prea directa.I-ai spus ca il placi inca de la prima conversatie pe facebook ( cel putin asa am inteleshappy, ceea ce nu se face.Stii este si sfatul acela nu de la prima intalnirelaughing.Asa este si in cazul tau.Pastreaza totul pentru mai tarziu.Trebuia sa il lasi sa te cunoasca mai bine si sa vezi ce intentii are, apoi sa iti dezvalui sentimentele.Probabil asta la facut pe el nesigur. Poate isi doarea o relatie cu tine, dar vazand ca ai intentii serioase s-a razgadit, apoi a dorit sa fiti mai mult decat prieteni.
Lasa-l un pic sa isi adune gandurile caci el acum nu stie daca sa se comporte cu tine ca cu o prietena sau ca cu o iubita. Vorbiti fata in fata si clarificati o data ce este intre voi. Daca cere timp, dai-l dar nu te pune in genunchi pentru el.Fii un pic mai misterioasa cu el ca sa il faci curios.Nu il lasa sa isi bata joc de tine.Ai grija ce faci, byehappy

| MaxEnergyzed a răspuns:

Cred ca este topit dupa tine dar cum sunt baietii...Am 13 ani si aproape ca sunt impreuna cu unul de 18... ce crezi despre asta? eu cred ca este topit dupa tine.happy

| Albãstriţaxx explică (pentru MaxEnergyzed):

Atunci de ce nu vrea sa fim impreuna? Oare vrea sa inceapa scoala sa ne vedem si sa vorbim fata in fata?

| MaxEnergyzed a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Nu stiu.Dar baietii sunt tare incapatanati.Pot pune pariu ca te place...ei se uita la tine te analizeaza si cand te astepti mai putin:
-Vrei sa fi prietena mea?
Cel mai probabil daaa ...nu ai auzit de faptul ca daca cineva te iubeste cu adevarat e dispus sa
astepte.Asta iti recomand si tie, incearca sa nu te lasi moale adica sa il mai intrebi daca vrea sa fie cu
tine pentru. ca i se va parea cam ciudat.Comportate ca si cum nu mai ai sentimente pentru. el ci ca o prietena si vei vedea ca te va dori.