| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat. zilele acestea am facut dragoste. de vreo doua zile insa am niste dureri de spate super naspa si ma doare pana in fata asa sub burta cam pe la ovare. am si stat unpic in frig si tind sa cred ca am racit. maine am programare la ecografie. sa fie ceva grav ca ma doare fix dupa ce am facut dragoste? oare am fortat prea tare? sunt unpic panicata. dau funda. multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea din zona inferioara a abdomenului, din zona pelviana si cea vulvara mai mult ca sigur se datoreaza faptului ca partida sexuala a fost prelungita si intensa sau chiar impetuoasa. Se intampla destul de des, fara sa reprezinta un motiv de ingrijorare. Poti fi sigura ca garantat nu se va observa aceasta stare pe ecranul ecografului. happy Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

M-am mai linistit. multumesc. ma doare destul de rau si de aceea. simt o senzatie de arsura