| Annabella9719 a întrebat:

Am racit rau de tot la ovare.Ciclul imi intarzie de 6 zile.Am toate simptomele Premenstruale(dureri de sani etc)si ma doare foarte tare sub burta(am secretii albicioase).Si cosuri mi-au iesot, asa cum imi iese in perioada asta.Niciodata nu am avut ciclul regulat.Dar sunt deja 6 zile si deja ma intreb daca nu cumva sunt insarcinata.Am muncit in frig si nici gros nu eram imbracata, am venit acasa cu picioarele ude.Am racit oare rau de tot la ovare? Chiar nu stiu ce se intampla cu mine sad sunt foarte speriata.

Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Iati un test pentru a vedea daca ai vreo infectie urinara.Acest test il gasesti in farmacie este de la firma Veneris, si ai niste bandelete si urinezi putin pe ele si iti arata dupa codu de culoare daca ai o infectie

13 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Intarzierile menstruale pot fi datorate faptului ca ai racit la ovare, nu trebuie sa te speri cel mai bine e sa consulti un medic ginecolog.

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Parca as avea niste mucozitati.Asa cum e mucusul din nas asa miroas si secretiile.

| alinadianaaa a răspuns (pentru Annabella9719):

Dureri in timpul urinari ai? Posibil ca ai facut o candida.

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Nu,nu am.Dar am uitat sa zic ca urinez mai des ca de obicei.

| alinadianaaa a răspuns (pentru Annabella9719):

Urina nu este mai inchisa la culoare? nu ai senzatia uneori ca ai vezica plina dar cand mergi la baie nu urinezi mult?

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Nu.E normala.

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Sunt in Anglia momentan.Gasesc asa ceva si aici?

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Am facut doua teste de sarcina si au iesit pozitive!

| alinadianaaa a răspuns (pentru Annabella9719):

Felicitari,cel mai bine este sa consulti un medic ginecolog pentru confirmare

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Multumesc! Inca tremur putin.Nici nu am stiut cum sa reactionez.Nu imi venea sa cred ca se intampla si la mine asa ceva happy

| alinadianaaa a răspuns (pentru Annabella9719):

Iti doreai sa ai un copil?

| Annabella9719 explică (pentru alinadianaaa):

Nu era in plan.Dar acum ca am aflat e bine venit.

| alinadianaaa a răspuns (pentru Annabella9719):

Iati un test pentru a vedea daca ai vreo infectie urinara.Acest test il gasesti in farmacie este de la firma Veneris, si ai niste bandelete si urinezi putin pe ele si iti arata dupa codu de culoare daca ai o infectie

| xVictor a răspuns:

Stati linistita doamna, nu e chiar asa ca ati racit sau nu. prietenei mele nu i-a venit aproape o luna si ea ca dumneavoastra nu-l avea regulat. ganditi-va acolo cum erau eu laughing rolling on the floor aveam morcovul bagat in fund cu tot cu iepure si livada de morcovi laughing) revenind la problema dumneavoastra, va recomand sa faceti cum a facut ea. Spalati-va cu o apa potrivita ( nici prea prea dar nici foarte foarte. potrivita, temperatura corpului ceva gen ) si sa va frecati vaginul la exterior cu un pliculet de ceai de musetel. O sa va treaca. big grin astept funda dupa ceva rezultate big grin