| Mariadrobota7390w01 a întrebat:

Am nevoie urgent de un răspuns și rog seriozitate.
Cu o săptămână înainte, eu și prietenul meu am vrut sa facem sex. Totul a decurs bine, pana când ne-am dat seama ca nu aveam prezervativ iar eu am refuzat sa continuam (nu am fost penetrată cu penisul). Însă înainte de asta, i-am făcut sex oral lui, iar pentru puțin timp, fără se ejaculeze, acesta s-a masturbat singur. După acest lucru, m-a penetrat cu degetele. Vreau sa evidențiez ca acesta a ejaculat singur în baie, după terminarea actului sexual. Este posibil sa rămân însărcinată, având în vedere ca nu am fost penetrată cu penisul iar acesta nu a ejaculat înainte de penetrarea vaginiala cu degetele? Sunt îngrijorată, deoarece săptămâna viitoare trebuie să-mi vina menstruație, și am avut ceva dureri de picioare în dimineața asta(mi se întâmplă normal la ciclu, dar nu știu dacă e semn premenstrual sau al sarcinii). Și nu știu dacă exista spermatozoizi vii în lichidul preejeculator sau dacă acesta ia avut pe mână. Va rog din suflet, dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu atentie urmatorul raspuns, in mod sigur vei reusi sa intelegi modul prin care se realizeaza procreerea umana.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma IN ORICE MOMENT, ORICUM, DIN ORICE si mai ales sa ia nastere chiar si... DIN NIMIC, asa cum cred foarte multi printre care te numeri si tu. Fiecare fata/femeie si la fel si fiecare baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns si/sau sunt in momentul in care isi incep viata sexuala, trebuie sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine si indicat ca inca inainte de a incepe sa intretii acte sexuale, sa fi fost deja precis informat, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca actul sexual sau masturbarea intravaginala, este intretinuta intr-o zi a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, adica numai daca sexul se produce in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment OVIULUL VIABIL poate fi fecundat de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU si din LICHIDUL PREEJACULATOR, asa cum vehiculeaza si afirma inca destul de multe persoane imbecile, care NU poseda informatii medicale corecte.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in acele situatii/cazuri in care indiferent cum/prin ce mod, sperma ajunge obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una sau in toate acele 4-5 zile considerate ca fac parte din perioada fertila.
Fiindca nu ai prezentat informatiile necesare privind ciclul tau menstrual, formularea unui raspuns precis NU se poate oferi in acest caz. Dar chiar si asa, se poate presupune si aprecia ca in cazul prezentat este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai de capul vostru, de ce accepti sa faci sex dar nu accepti sa te informezi înainte de a face sex? Păcat de tineri ca voi care va distruge ti viața aiurea.

| Andreeush a răspuns:

Întotdeauna există riscuri în astfel de situații.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Draga mea, tu NU ești pregătită pentru sex, stai cuminte că te nenorocești.

| DaniGl a răspuns:

Nu exista spermatozoizi în lichidul preejaculator, nu ai cum sa rămâi însărcinată dacă nu a existat penetrare. Ca sa se poată forma o sarcină trebuie sa exista penetrare și ejaculare în interior.

| Plato a răspuns (pentru DaniGl):

Nu cred ca stii ce zici. E foarte posibil sa ramai insarcinata si fara ejaculare in interior.
Sub orice forma ar ajunge spermatozoizii acolo, e suficient. Lichidul preejaculator e suficient.

| Mariadrobota7390w01 explică (pentru Plato):

Crezi ca e vreo șansă să rămân? Sunt foarte îngrijorată și caut câteva răspunsuri care m-ar putea ajuta...

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Degeaba încerci s-o sperii, șansele sunt 0. laughing

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Exista pana si o campanie de informare la televizor care zice: "metoda retragerii nu e sigura".

Eu nu cred ca sansele sunt 0, informeaza-te.
Sunt mici, intr-adevar, dar exista.

| Plato a răspuns (pentru Mariadrobota7390w01):

Da, sunt sanse sa ramai.
Sunt mici, dar exista.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Eu să mă informez? Man, îți zic din experiență, potolește-te. Nici n-a fost penetrată rolling on the floor.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Https://youtu.be/Hw29XtYbCHA

Vezi? Ce sa-ti mai zic mai mult? Auzi ce zice doamna aia. Sau tu stii mai bine?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Nici anticoncepționalele nu sunt 100% safe rolling on the floor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

1. Nu. A. Penetrat-o.
2. Spermatozoizii mor în câteva minute de contact cu aerul.
3. Aia cu lichidul e un mit. Poate doar în cazul în care ești extrem de fertilă ai 1% șanse, dar nu pentru că ar conține acel lichid spermatozoizi. Mai citește.
4. Vorbește cu un medic, o RECLAMĂ nu e un argument rolling on the floor.
5. În cazul ei e chiar imposibil.

| Mariadrobota7390w01 explică (pentru supadeceapa):

Îți mulțumesc mult pentru răspunsuri. Apreciez!

| supadeceapa a răspuns (pentru Mariadrobota7390w01):

Cu plăcere, dar încearcă să te informezi bine înainte să mai ai vreun contact, ca să nu te mai panichezi.

| Mariadrobota7390w01 explică (pentru supadeceapa):

Asta am de gând. Mulțumesc încă o dată! Deci pot conta pe răspunsul dumneavoastră? Totul este în regulă?

| supadeceapa a răspuns (pentru Mariadrobota7390w01):

Da.