| DeeaElenaaaa a întrebat:

Hei TPU, am niste stari de greata, de voma, dureri de sani, de cap iar nu stiu ce sa cred despre faptul ca as putea fi insarcinata..Pentru ca partenerul meu nu cred ca are sperma buna deoarece este incolora, iar pana acum nu am ramas desi am avut contact neprotejat cu finalizare in vagin, stopul mi-a venit pe data de 07.08. 2019 si m-a tinut 6 zile, un sfat va rog frumos? Ce credeti as putea fi insarcinata? Nu as vrea sa arunc banii aprostu pe testele de sarcina!

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu te poți lua după simptome, nu poți fi sigur.
Iar în privința spermei iubitului tău nu poți să afirmi așa ceva, nu ești medic.
Șanse să fi rămas însărcinată există.
Cel mai bine ar fi să mergi la ginecolog la un control.

| Donsavas a răspuns:

Simptomele pot avea o altă cauza, nu neaparat sarcina. E inutil să te diagnostichezi singura.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Simptomele te pot pacali, asa si sperma partenerului.
Faceti teste, nu poti sa stii la care din voi e problema.

| Lizuca1234 a răspuns:

Draga mea, un tet de sarcina bun costa maxim 30 lei. nu arunci banii, decat sa ceri sfaturi pe net mai bine te calmezi.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Lizuca1234):

Stiu da na, exista probabilitatea sa pot ramane? Chiar daca banuiesc ca partenerul meu nu are sperma buna?

| Lizuca1234 a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

I-ai facut tu spermograma sa stii daca sperma e buna sau nu? uneori, dupa contacte sexuale dese si prelungite, se intampla sa fie sperma incolora si slab cantitativa.asta nu inseamna ca nu e de calitate.numai un medic poate spune cu certitudine!

| Blueberry8 a răspuns:

Noi nu avem cum sa ghicim ce este in corpul tau! Daca ai CM regulat sau nu! Fa test, ca aici pe TPU nu ghicim in carti.Nu ai de unde sa stii de sperma partenerului pana cand el nu isi face analize!

| DeeaElenaaaa explică (pentru Blueberry8):

Decat un raspuns de **** cum dai tu mai bine deloc, stai parcata si vezi-ti de viata te-am pupat

| Blueberry8 a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Daca atat te duce capu, ce sa iti fac!? Mai pune mana pe o carte happy.

| Lorennn a răspuns:

Buna,cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina, si sa consulti un ginecolog.