| jennyyyy a întrebat:

Am citit mai multe chestii pe internet si cunosc cazuri in care testele de sarcina sunt complet false indiferent de numarul lor! verisoara mea e in aceeasi dilema are 18 ani un ciclu menstrual regulat,dar a intretinut relatii sexuale neprotejate si inca nu stim, dar aceasta putand fi cauza intarzierii menstrei tim de 15 zile a facut 3 teste din care doar 1 pozitiv ....are dureri de sani. dimineata aceasta cand s-a ridicat din pat a simtit k totul se invarte cu ea...usoare stari de greata(nu implica voma) dureri de cap si se mai plangea de dureri de ovare! as dori sa stiu daca exista riscul ca aceasta sa fi ramas insarcinata si care ar fi acela! astept rasp urg!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a avut un test de sarcina pozitiv poate fi aproape sigura ca este insarcinata (peste 80%). Sa mearga la ginecolog sa inceapa analizele legate de sarcina, ca sa se asigure ca bebelusul este in regula si sarcina la locul ei (testele fals negative sunt mai frecvente in sarcinile extrauterine sau cu probleme)

| jennyyyy explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns:*

1 răspuns: