| Alexandranikomanh15 a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare mai jenanta, dar chiar am nevoie de ajutor va rog frumos. Am avut o relatie acum 9 luni, din care m-am despartit de el probleme personale, am intretinut relatii sexuale cu acea persoana, nu am mai avut un contact sexual dupa ce m-am despartit de el a durat ceva pana ce mi-a trecut.De la o vreme ies cu un baiat, avem deja ceva timp impreuna, ieri am avut prima noastra noapte, ceea ce vreau sa spun acum este ca m-a durut foarte tare la inceput, apoi dupa ce a intrat mai bine s-a mai oprit din durere, azi de dimineata cand m-am trezit aveam foarte foarte putin sange pe lenjerie si ma durea foarte tare la atingere jos, cand ma asezam undeva pe un scaun trebuia sa ma asez cu grija deoarece ma durea, dupa cateva ore nu am mai avut nicio pata de sange, pe seara am avut iar contact sexual la care m-a durut mult mai tare decat prima oara, aveam lacrimi in ochi de durere, daca impingea foarte mult nu mai rezistam durerii, sau se apăsa, dupa asta am ajuns acasa si la fel am avut o mica pata de sange si acum am foarte mari dureri, abia daca ma pot atinge. Cine cunoaste ce este chestia asta si de unde atata durere, va rog mult ajutati-ma, vreau raspunsuri serioase fara glume, e important, tin sa va anunt ca am 19 ani!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intrebarea se refera la perioada imediat urmatoare sexul de dezvirginarea, trebuie sa stii ca de cele mai multe ori mai ales in cazul fetelor care nu au practicat masturbarea intravaginala, adica "degetica" si din acest motiv atat sexul de dezvirginare cat si urmatoarele contacte sexuale sunt de regula foarte dureroase. Intotdeauna se instaleaza o stare de disconfort generalizat in toata partea inferioara a abdomenului dar mai ales a ''pasaricii'' care poate persista chiar mai multe zile. Durerea insuportabila resimtita atat in timpul primei penetrari cat si pe parcursul dar si dupa urmatoarele cateva acte sexuale, se datoreaza faptului ca muschii care constituie vaginul sunt supusi unor intinderi bruste si exagerate peste limita lor de alungire, intinderea muschilor fiind cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Vaginul are o structura constituita dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita. Lungimea fibrelor musculare nu se poate modifica rapid, indiferent de cat timp dureaza preludiul, ori modul in care este executat, cat de mult lubrifiant este folosit si cat de relaxata devine femeia pe moment. Fiindca lungimea fibrelor musculare practic ramane nemodificata fiindca prin preludiu nu se lungesc, din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt, la fel de greu de patruns si la fel de DUREROASA in cazul urmatoarelor contacte sexuale. Deoarece penisul intra fortat in vaginului inca foarte stramt, muschii sunt intinsi peste limita brisc si in mod brutal, fapt ce provoaca intotdeauna durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se produce pe o perioada mai lunga de timp, va provoca intotdeauna FEBRA MUSCULARA, exact ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens dar fara o incalzire prealabila. Din acest motiv dupa un sex dureros in mod obligatoriu se va evita intretinerea unui nou act sexual inainte de a dispare durerea din zona vulvo-vaginala. Intinderea fibrelor musculare se produce in timp, pana la largirea canalului vaginal la dimensiunea, potrivita penisului partenerului de sex, care se va mentine definitiv si nemodificat. Din aceste motive dupa sexul de dezvirginare se constata ca si urmatoarele acte sexuale, (cateva, imposibil de precizat ca si numar), la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Mai ales la inceput, dupa dezvirginare singura solutie cu adevarat eficienta o poate reprezenta sexul oral, cunilitia sau o masturbare realizata printr-o "degetica" mai lunga dar efectuata cu tandrete inainte de inceperea penetrarii propriu zise. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa actele sexuale dureroase, este necesara o perioada de circa 6-7 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, cum ar fi petting-ul, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-7 chiar si 10) vor fi dureroase in mod diferit, insa disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort resimtit dupa dezvirginare depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului tau cat si de dotarea partenerului de sex cat si a tandretii, modului in care acesta actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ea a mai făcut sex cu fostul ei prieten.

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Poate ai vreo infectie. Ar trebui sa mergi la ginecolog pentru o cosultatie. Oricat de agresiv ar fi actul sexual, din cate stiu eu, nu e normal sa curga sange.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i boului sa nu mai sara pe tine, pana nu te pregateste, ca nu-i normal sa procedeze ca un taranoi needucat!
De preludiu nu a auzit?
Sa te mangaie si sa-ti maseze clitorisul pana te umezesti si esti gata de sex, in felul asta, va fi placut pentru amandoi.
O fata/femeie, are nevoie intotdeauna de preludiu de 5-10 minute, ca sa se umezeasca complet si sexul sa se faca cu placere, alunecand cu usurinta in vagin.
Invata sa refuzi a mai fii violata, ca nu-i normal sa sara pe tine si sa forteze, ci sa-si astepte randul, dupa ce-ti face un cunilingus sau iti obtine manual un orgasm clitoridian.

| alina2k18 a răspuns:

O are mare si groasa? laughing

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca nu te exciti suficient, poate preludiul durează prea puțin, dar mai cred ca nu prea va potriviți anatomic, probabil el este prea dotat pentru tine și nu este ok, sfatul meu ar fi și sa mergi la un ginecolog

| gabriielaaa a răspuns:

E petru ca ai avut o pauză îndelungată de contact sexual si din pricina este trei cam stramta si e posibil sa ai si o rana eu am pățit na fel zic sa o lasi mai încetișor e
Si sa mergi la ginecolog sa-ti dea niste ovule ca sigur ai o rana.