| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.Deci, inca nu mi-a venit prima menstruatie, dar am tot avut scurgeri. Cele care aveti, cam la cat timp dupa aceste scurgeri v-a venit?

Intreb pentru ca mi-e putin frica de acest moment si as vrea sa fiu destul de pregatita.

Dau fundita celui mai util si folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O sa-ti vina si prima menstruatie, oricand, in urmatoarele 12 luni!

| antoniaidk a răspuns:

Mie dupa cam 6 luni, dar depinde si de organismul tau

| mikutamimi a răspuns:

Cam după 1 an și vreo lună sau 2 ar trebui să-ți vină, după prima scurgere.

| PatriciaPyutza a răspuns:

Acele scurgeri se numesc secreții. Si mie mi s-a întâmplat. În general când ai astfel de scurgeri, trebuie să stii ca îți va veni menstruația între 6 si 18 luni. Nu e nevoie să te sperii. E ceva normal. În orice caz dacă ai vreo nelămurire poți vorbi cu mama, sors mai mare sau chiar cu cea mai buna prietena. Dacă îți e rușine sau jenă poți întreba pe TPU, tot mereu vei găsi un raspuns!

Sper ca te-am ajutat! Te pup