| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete.Deci, inca nu mi-a venit prima menstruatie, dar am tot avut scurgeri. Cele care aveti, cam la cat timp dupa aceste scurgeri v-a venit?

Intreb pentru ca mi-e putin frica de acest moment si as vrea sa fiu destul de pregatita.

Dau fundita celui mai util si folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Buna! Nici mie nu mi-a venit menstruația, si ru am aceste scurgeri si sunt absolut normale. Poti purta protej slip, eu port cele de la Libresse sunt foarte bune.Aceste scurgeri îți apar înainte cu 2 ani de prima menstruație...Trebuie sa te speli si sa ai grija de corpul tau...Nu trebuie sa te sperii! Numai bine

1 răspuns:
| Bayaslan_Hayriye_2001 a răspuns:

După o lună sau doua, dar sa iti iei un absorbant cu tine.