| maravioleta a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema. Acum trei ani, aproape patru m-am indragostit de un baiat. Nu i-am spus niciodata asta, deoarece, la inceput el radea de mine, dar in scurt timp am ajuns cei mai buni prieteni. Ne spuneam toate secretele unul altuia, incepuse si lui sa-i placa de mine si chiar a incercat sa se apropie de mine, dar eu l-am respins de fiecare data, pentru ca mi- e frica sa intru intr-o relatie, si sa fiu ranita. Acum cateva zile a inceput sa fie mai distant, iar azi am aflat ca este impreuna cu cea mai buna prietena a mea. Nu e vina ei, pentru ca nu stie ce simt pentru acel baiat.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Poate ca data viitoare pui si o intrebare. Pana atunci trebuie insa sa intelegi ca baiatul te-a curtat, tu l-ai respins, asa ca el a cautat si si-a gasit fata care sa-l accepta.

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Si acum in sfarsit ti-ai dat seama ca l-ai pierdut. Oare ce e de facut? In final ti-ai dat seama cat de mult ai gresit? Regretele sunt tardive, insa tu nefiind indragostita de nimeni ai putea astepta. Iubirile tineretii sunt destul de scurte, asta o pot afirma fara teama de a ma contrazice cineva.In consecinta mai poti spera.Pa,pa.

| T0T a răspuns:

Și unde e întrebarea? Lasă prostiile astea, că ai procedat într-un mod cretinesc. Fă așa tot restul vieții și o să vezi ce bine o să îți fie. Logică de papagal. Fugi ca să nu riști preferând să pierzi. Continuă.

| Doub a răspuns:

Aham. Foarte interesant. Continua, te rog.

| maravioleta explică (pentru Doub):

Daca nu te intereseaza, atunci de ce ai mai raspuns? Fara suparare, chiar as vrea ca si tu sa treci prin asa ceva sa vezi cum este.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Doub):

meh, daca tot nu dai raspunsuri folositoare macar fa-le mai amuzante, stii
asa pari doar frustrata si atat

| Doub a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Nu prea inteleg ce ti se pare asa "frustrant" la raspunsul meu. Chiar mi se pare foarte interesant si voiam sa continue. Care e problema?

| Doub a răspuns (pentru maravioleta):

Voiam sa continui ca sa ajungi la intrebare.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Doub):

nu am zis ca mi se pare ceva frustrant in raspunsul tau, am zis doar ca tu ai fi. de ce? fiindca esti genul ala "fara sex inainte de 18 ani fara bautura il iubesc pe iisus hai sa judecam orice chestie cu care dumnezeu nu e de acord hahaha ce amuzant o sa fie"

| Doub a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Hm, esti simpatica, dar trebuie sa te maturizezi.

" fiindca esti genul ala "fara sex inainte de 18 ani fara bautura il iubesc pe iisus"- Si cu ce te afecteaza pe tine daca eu sunt asa? Te deranjeaza? Mi-ai ranit sentimentele.
Nu judec pe nimeni si nimic, pur si simplu imi exprim liber opinia, exact cum faci si tu. Traim intr-o tara democratica, Airan.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Doub):

faza e ca vad ca ii iei pe toti care aleg sa nu fie ca tine la misto intr-un mod sec si banal
daca tot o faci, fa-o "mai bine"

| Doub a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Vezi cam prost. Ar trebui sa inveti sa faci mult mai bine diferenta dintre ironie si adevar.
Hm, aveai chef de cearta si nu aveai cu cine?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Doub):

nu, recunosc foarte bine ironia. doar ca e o ironie care nu-si are locul, zic si eu

| Doub a răspuns (pentru AirănMeidăn):

E parerea ta si ti-o respect. Daca chiar te deranjeaza asa tare raspunsurile mele, imi poti da block.
O zi faina iti doresc.

| peperonies a răspuns:

Ok.