| Kqzu97 a întrebat:

Hei TPU! Am o mica/mare problema,si sper ca voi sa ma ajutati,daca pot spune asa. M-am indragostit de cel mai bun prieten,ne stim de cativa ani,suntem pe aceeasi lungime de unda bla bla,ne placem reciproc pentru ca ne-am marturisit unul altuia,vorbim non-stop,iesim destul de des amandoi iar atunci ne purtam ca si cum am fi impreuna doar ca sarutul pe buze inca nu a aparut,desi am avut o groaza de ocazii dar eu nu am actionat,iar el cred ca astepta ca eu sa fac ceva,in fine,ne spunem cuvinte frumoase,totul perfect,dar este o problema,dupa ce a varsat tot ce simte pentru mine unei prietene,inainte ca noi sa "evoluam" s-a bagat intr-o relatie cu una,pe care spunea el ca nu o iubeste,nu implica sentimente,ar fi doar o aventura, dar aventura care tine cam de 4 luni,a inceput sa tina la ea fara sa-si dea seama,stie ca la inceput m-a deranjat ca a facut asta,dar de atunci a facut in asa fel incat eu sa uit de existenta ei,nu iasa cu ea cand suntem toti din grupul nostru adunati,nu vorbeste cu ea la telefon sau ceva,etc etc,bate apropouri la o posibila relatie intre noi doi,este tot mai interesat de parerea parintilor si a mea despre el,si asa mai departe,va voi explica mai in amanunt daca nu pricepeti ceva :-). Acum intrebarea mea este,as vrea sa pot vorbi cu el despre noi,pentru ca m-am saturat sa tot astept sa fie ceva intre noi,dar nu vreau sa-l supar sau sa se schimbe intr-un fel, ce ar trebui sa-i spun sau cum as putea sa-l fac sa-si dea seama ca ar trebui sa incepem ceva..Ma rog intelegi voi sper ce vreau sa spun, multumesc!

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu ai dat tu curs ocaziilor de a va saruta si de a incepe ceva amoros intre voi? daca nu iti place suficient de el, reconsidera.
daca el s-a intretinut cu alta si inca o mai are in agenda inseamna ca totusi el vrea ceva dar nu stie cum sa te abordeze... nu sta degeaba, actioneaza tu daca el nu are curaj!

| Kqzu97 explică (pentru grab):

Raspunsul tau chiar m-a facut sa ma gandesc mai bine la situatia asta, dar problema este ca nici eu nu am curaj sa fac ceva deoarece mi-e frica, de ce nu stiu

| grab a răspuns (pentru Kqzu97):

Frica nu are loc unde e plin de dragoste. mergeti acasa la unul dintre voi, puneti o muzica lenta, si incercati sa uitati de restul lumii, sunteti doar voi doi, stati pur si simplu si uitati-va unul la altul pana dispare "frica". nu te mananca, nu te taie nu iti face rau, nu ai de ce sa porti frica in tine.

10 răspunsuri:
| Michael6996 a răspuns:

Ma scuzi dar am o curiozitate. Citi ani aveti? Am si eu o situatie care spre asta tinde.

| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i fara inflorituri sau ocolisuri direct, eu te iubesc si te doresc iar tu umbli aiurea dupa cai verzi pe pereti, cum ai vrea sa o spun? cat sa te mai astept iubitule? Chiar nu intelegi?

| neutrino a răspuns:

Asteapa ca relatia lor sa se termine si dupa aceea ii poti spune cat ai suferit tu pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca nu vorbesc deloc ca ti-a zis ca nu tine la ea ca e doar o Aventura si sunt cam de 4 luni inseamna ca e indecis si nu stie pe cine sa aleaga acum el se gandeste pe care sa o aleaga eu cred ca va iubeste pe amandoua dar se gandeste pe cine sa aleaga

| Kqzu97 explică (pentru anonim_4396):

Exact la asta ma gandesc si eu,vrea sa vada daca fac eu vreun pas,pentru ca ii este frica de un eventual refuz si nu ii este clar daca il plac chiar daca eu i-am zis treaba asta, si daca nu iasa ceva cu mine, ramane cu aia, sau invers, aia l-a si inselat in astea 4 luni, si desteptul a iertat-o...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kqzu97):

Inseamna ca baiatu' pune mult prea mult suflet pe mine fosta m-a inselat de 3 ori dar tot am iertato pentru ca na o iubeam.Dar parerea mea e sa ii spui tot ce ai pe suflet tot ce simti pentru el tot! El va intelege si o sa vada cat de mult il iubesti si o sa faca si el la fel pentru tine..Incearca sa-i explici absolut tot dar o sa ii fie cam greu sa te aleaga pe tine dar si pe ea..Eu daca as fi in locul lui si leas iubi cu adevarat pe amandoua as renunta la ele pentru ca mai bine sufera toti 3 acum dar mai putin decat mai tarziu si mai mult si asa au trecut 4 luni. sad Dar sunt destule sanse sa te aleaga pe tine in locul ei dar daca te allege pe tine si vrea sa o paraseasca pe ea si nu stie cum spune-i sa o faca pe ea sa se desparta de el.

| CatalinaAdela a răspuns:

Lasa-l ca nu te place, daca te placea nu-si facea prietena, era alaturi de tine, nu fii naiva.