| BrunetteBarbiie a întrebat:

Hei TPU, am o mica nelamurire. Acum sunt clasa a 10a si deja m-am hotarat sa dau la Academia de Politie, insa mi-ar placea filiera de stiinte juridice. Stiti daca proba de aptitudini fizice este valabila si pentru admiterea la aceasta facultate? Stiti daca dupa terminarea acestei facultati se ofera locuri in Politie sau este valabil doar pentru Facultatea de Politie? Si ce as iesi dupa aceasta facultate in cadrul MAI, nu jurist pentru o companie privata.
P.S.:

2 răspunsuri:
| Pyml1 a răspuns:

Te repartizeaza dupa ce termi... Funda=)

| BrunetteBarbiie explică (pentru Pyml1):

Stii ceva si de proba de aptitudini fizice? Adica eu nu ii vad rostul pentru Facultatea de Stiinte Juridice