| heiii a întrebat:

Cum iti dai seama daca esti bisexuala? Adica eu nu m am uitat niciodata dupa fete pe strada, nu m am excitat niciodata cand doar am vazut una, nu m as imagina avand o relatie cu o fata.pe una am vazut o goala in dus timp de cateva minute si nu am simtit nimic. abia dupa ceva timp cand am m a atins intr un anumit fel, am inceput sa simt atractie fata de ea. pentru mine atractia pentru fete porneste doar de la atingeri.voi ce credeti ca mi se intampla?

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Parerea mea e ca acea fata a stiu cum sa te atinga. Nu e vorba ca te-a atins o fata, e vorba ca te-a atins in anumite locuri. Putea orice om sa te atinga si sa iti provoace placere.
Inclusiv in cadrul unui viol exista persoane care devin excitate si asta nu pentru ca le excita idee de viol ci pentru ca au fost atinse in zonele lor erogene.
De asemenea poate esti atrasa in felul acesta de fete deoarece sexul intre doua persoane de acelasi sex e inca subiect tabu si tot ce e interzis devine automat mai dorit.

| DevidALex a răspuns:

Buna,Desi nu stiu cat de moral o sa sune asta,Nu vreau sa sune rautacios,Si imi cer scuze daca ti se pare deplasat, Insa, va suna foarte ciudat si inappropiate, Cred ca vizionand cateva imagini cu o tipa goala, s-au sa te uiti la un minifilm intrezis copiilor sub 18 ani cu lesbiene,si in functie de comportarea ta, iti vei da seama de ce se intampla si daca simti sau nu o atractie pentru sexul respectiv, Nu promovez pornografia sau chestii de genu, Repet, imi cer scuze daca suna putin deplasat.
Asteapta pareri mai bune.

| heiii explică (pentru DevidALex):

Am facut asta deja. asta este si problema.numai filmele cu lesbiene imi plac.

| DevidALex a răspuns (pentru heiii):

Incearca si la cele in care implica baieti, daca nu simti nimic, Cred ca in mare parte sti ce se intampla, se poate sa fie si doar o fantezie erotica de a ta ( Spre exemplu barbatii au tot felul de fantezi ciudate placute sau mai putin placute, de exemplu sa vada 2 fete sarutandu-se, sau sexul in 3..etc )
Nu vreau sa intru foarte mult in problema,insa timpul iti va spune,Daca iti faci prieten/sau ai si nu simti nici o atractie la mangaieri,sarutari,atingeri, vorbe etc, Atunci cred ca este foarte clar orientarea ta. Habar-n-am ce e de facut in cazul in care vrei sa devi hetero, in cazul in care se orientarea ta se adevereste, Iti doresc bafta.

| luanaoana99 a răspuns:

Pai e clar ca ca iti plac si femeile dar bisexualitatea inseamna sa simti ceva si pentru sexul mesculin. scuze ca te intreb dar cati ani ani? chestile astea pot fi interpretate in functie de varsta de multe ori.

| heiii explică (pentru luanaoana99):

Am 18 ani.nu pot privi fetele decat din punct de vedere sexual, nu si emotional.ma pot vedea intr o relatie amoroasa doar cu un baiat, insa, organul genital al baietilor ma scarbeste.

| mihai69 a răspuns (pentru heiii):

Te sfătuiesc să cauți filmul „Kinsey"; acolo undeva se spune că toți oamenii au o doză de bisexualitate, el notând sexualitatea umană pe o scală de la 0 la 6. Cu 0 absolut hetero și 6 absolut gay. Studiile au arătat că majoritatea oamenilor sunt în afara extremelor, unii latenți, alții chiar activi.
Așadar, eu cred că ești undeva pe acea scală, dar cu siguranță la niciunul dintre capetele ei. Cu timpul, s-ar putea să găsești o soluție care să împace și dorința, și sufletul. Ți-o doresc din toată inima. (eu am reușit doar parțial)...
www.imdb.com/title/tt0362269/
en.wikipedia.org/wiki/Kinsey_scale

| oana29111995 a răspuns:

Ești atrasă fizic de fete happy scurt și la obiect, aștept mesaj în privat de la tine cu adresă de mail sau cv să vb mai multe happy eu sunt bi.