| fashionncoffee a întrebat:

Hei TPU :* am o mica problema,e scurta nu o sa va ia mult sa cititi. Iarna trecuta m-am imprietenit cu un baiat, care pe parcurs mi-a devenit un prieten foarte bun.Mi-a spus ca ii place de mine, am stat cu el cate zile pe urma i-am spus ca mai bine ramandem doart preteni pentru ca eu l vad ca pe un amic.Am ramas prieteni foarte buni ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...problema mea este ca m-am indragostit de prietenul lui cel mai bun, cu care ma inteleg de asemenea foarte bine. Vorbim in fiecare zi, la scoala se uita mereu dupa mine...am senzatia ca ma place,mi-as dori sa stau cu el, dar nu cred ca vrea sa-mi psuna ca ma place din cauza prietenului lui, oare ce sa fac?:*

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sa i uiti pe amandoi! ok?

| fashionncoffee explică (pentru VadTot):

laughing)) ok

| VadTot a răspuns (pentru fashionncoffee):

Pai si funda?laughing

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Daca el nu vrea sa iti spuna fi curajoasa si spune-i tu.
O zi buna!

| pursisimpluAlex a răspuns:

Probabil cal vei pierde pe amicu asta daca o sa stai cu prietenu lui. indirect se vor certa

| ClaRa94 a răspuns:

Întreabă-l personal pe el... Dar ăsta e genul ăla de problemă "ţie îţi place de mine, dar mie de bff-u` tău"
Întreabă-l pe tip dacă te place sau nu.
Până la urmă contează sentimentele nu părerea prietenilor săi.
Mult noroc!

| simonikxd a răspuns:

Du-te cu tupeu si zii k iti place de el kiss uite ia id meu simonaaa99 si iti spun tot acolo kiss

| stefy4tfg7yn a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ramai tot cu primul baiat, deoarece a avut curajul sa recunoasca, ca te iubeste, iar atunci cand i-ai spus ca vrei sa ramaneti doar amici nu s-a suparat.Iar despre prietenul lui cred ca îi place doar de fizicul tau si ar ramine cu tine doar pentru o aventura.Eu asta cred. Sper ca te-am ajutat.Bafta in ati alege iubirea(apropo, tie ce-ti spune inima?).

| fashionncoffee explică (pentru stefy4tfg7yn):

Inima imi spune ca prietenului lui ii place de mine, dar nu vrea sa-mi spuna deoarece nu vrea sa-l supere pe prietenul lui laughing mersi de raspuns :*

| DeCeArConta a răspuns:

Nu o sa iti spuna...baietii au un fel de cod al prieteniei, foarte ciudat, dar cand unul din ei place o fata ceilalti nu se baga decat daca sunt gata sa ranunte la prietenia lor.Cel mai bine ar fi sa ii zici tu.Risca-te,altfel nu o sa stii niciodata ce simte! Gandeste-te ca daca zice "nu" vor urma atat de multi tipi cu care vei fi incat pe acesta o sa il uiti si intr'un final nu va mai conta deloc ce a zisbatting eyelashes. mult noroc :*

| dorustrechie a răspuns:

Ia tu atitudine si spune-i direct ce simti, bafta