| anonimus777 a întrebat:

Hei TPU am o problema am 15 ani si ma masturbez dar cateodata cand ejaclulez sperma mea contine bucati mici gelatinoase este grav? Dau funda

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Ar putea fi. Cum stai cu alimentatia, bautura, miscarea? Daca ai probleme cu astea mananca sanatos, nu mai bea si fa miscare, bea apa cat ai nevoie.

Mai rar poate fi un semn de infectie.

Altfel poate fi OK daca de exemplu te-ai masturbat mai des si ai facut o pauza mai lunga.

Daca nu ai si alte simptome, de exemplu durere, nu ar trebui sa te ingrijorezi. Pentru linistea ta poti merge la un medic urolog.

| seth2016 a răspuns (pentru seth2016):

M-am mai documentat:
De cele mai multe ori nu e motiv de ingrijorare.
Cauza cea mai frecventa e deshidratarea. E posibil si din cauza alcoolului.

Ar mai putea fi o problema hormonala.

Proteine coagulate pot apare daca pauza e mare, saptamani, luni.

Daca ejacularea e dificila poate fi o infectie.

Alta cauza poate fi aglutinarea. Sperma este respinsa de corp si e atacata de anticorpi.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria, nu este nimic grav. Acele bucati mici gelatinoase de care vorbesti sunt spermatozoizii care exista in sperma ta.