| FamousGirl4 a întrebat:

..Am o problema cu parintii. Nu ma inteleg deloc. De cand a inceput vara plang incontinuu. Sunt nervosi amandoi si ma cearta toata ziua. Tot ce fac eu e gresit, zic ca sunt proasta si ca n-o sa ajung nimeni in viata. M-am saturat, tata mi-a zis ca mai bine avea 3 gemeni decat o fata ca mine. Cu prietena mea cea mai buna parintii se poarta extraordinar, nu o cearta desii e mai nebuna si invata mai prost ca mine. Pe ea o lasa pana la 10-11 afara dar pe mine doar pana la 6 uneori 6:30 - 7:00. Am vrut sa "fug" la bunica care ma intelege dar nu stiu ce consecinte va avea asta. Se ia de prietena mea cea mai buna care e super de treaba si spun ca "ce-ti trebuie tie prietena" si ca "o sa-ti treaca si de prietena asta" desii e singura de pe planeta asta care ma intelege, si bunicasad
Ajutati-ma cu un sfat.

4 răspunsuri:
| Rooobi a răspuns:

Cati ani ai?

| howsenselessdeathhowpreciouslife a răspuns:

Parintii tai pot fi nervosi din cauza serviciului.Eu te sfatuiesc sa ramai la bunica ta un timp, dupa aceea ei isi vor da seama cu ce au gresit.Si te vor vrea inapoi.Stiu cum este. Si eu am trecut prin asta...am fugit cu numai 20 de lei din cartier la mine.straight face Si m-am dus la cea mai bunna prietena..SINGURA! .....asa ca, prietena ta cred ca vrea toata atentia parintilor tai, si intreabai pe parintii tai,, Cu ce am gresit de ma certatii intruna?!''Succes.love struck Daca mai vrei sfaturi baga id-ul meu: stefastefi60
Pa-pa.:X

| alma17 a răspuns:

Nasoala situatia in care te afli nu fugi de acasa ca asta nu e bine si iti va fi si mai rau gandeste-te ca parintii tai trec printr-o perioada mai proasta si incearca sa ii intelegi stiu ca e cam naspa sa te bage devreme in casa dar asta e situatia, eu ies pe la 7 si intru am pe la 9 sau mai devreme asta e cu cine sa ma cert sa nu iti faci probleme ca va incepe acum scoala si nu iti vor mai face asemenea faze.

| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns:

Fa-te emo. Ai toate sansele!