| BiBi095 a întrebat:

TPU, ajutor. Deci, parintii mei se cearta mereu. Chiar si acum sunt certati. Si tata s-a saturat, vrea sa puna cusdodie sau nu stiu ce, dar eu trebuie sa aleg la cine vreau sa stau. Ok, deci nu pot. Nu pot percepe cuvantul,, O iubesc mai mult pe mama,, sau invers. Eu ii consider la fel de importanti, amandoi m-au nascut, crescut. Eu consider ca amandoi merita resect, stima si IUBIRE impartita in mod EGAL. Deci nu mai pot. Plang incontinuu si chiar si acum. Help! Am doar 11 ani. Nu pot alege! Amandoi parintii ( pentru mine ) sunt EGALI. Deci daca m-ai plang 1% pe tastatura de la PC se arde! Nu mai POT!
sad sad sad sad sad sad sad sad
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,in mod psihologic, esti intr-o dilema, daca plangi nu-ti impresionezi parintii, iti faci rau, dar uiti acest lucru pentru ca nu stii ca: big grin
-prezentul este tot ce vei avea vreodata. big grin
-viata ta, este in acest moment. big grin
-viitorul este o replica a trecutului. big grin
-cand mintea ta este impovarata de trecut, traiesti aceleasi lucruri. big grin
-calitatea constiintei din prezent da forma viitorului, care nu poate fi trait decat in clipa de acum. big grin
-nu exista salvare in timp, nu te poti elibera in viitor de problema ta. big grin
-prezenta in clipa de acum este cheia libertatii. big grin
-nu poti fii libera decat acum. happy
-anumite lucruri din trecut n-au mers asa cum ai dorit. happy
-iti manifesti o putere sa mergi mai departe, de ce s-a intamplat in trecut. happy
-te impotrivesti lucruriilor care exista deja. happy
-speranta te concentreaza pe viitor, neaga prezentul, neaga fericirea ta. happy
-situatia ta de viata exista in timp. happy
-viata ta exista acum. happy
-situatia ta de viata este o constructie a mintii. happy
-viata ta este reala. happy
Iti doresc toate aceste acumulari psihologice facute de mine, sa le contemplezi! big grin Multa sanatate si binele! Raspuns castigator?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roagă-te pentru ei

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cum este in Romania cu divortul si copii, dar am niste prieteni in strainatate unde copii au ales sa stea cate 1 saptamana la fiecare parinte si judecatorul a acceptat asta.