| Daniela300 a întrebat:

Am o problema destul de mare. Cel mai bun prieten al meu mi-a marturisit ca ma iubeste si i-am zis ca si eu simt la fel. El voia sa fim impreuna dar eu nu am acceptat. E genul de baiat care se da la toate fetele, a avut o gramada de prietene, pipaie toate fetele, pune tot felul de pariuri ca va face anumite fete sa-l placa. Pe mine ma afecteaza toate astea fiindca eu chiar simt ceva pentru el. Eu nu am mai avut vreun prieten. Ideea e ca noi suntem de la scoli diferite iar o prietena de-a mea care e in clasa cu el vede tot ce face dar totusi el ii spune sa nu imi zica mie ca nu vrea sa ma vada sucerind. Insa eu aflu si chiar sufar. Voi ce credeti? Sunt o fire sensibila, inimoasa si pun totul la suflet. Eu cred ca cel mai bine e sa ramanem asa buni prieteni cum suntem fiindca oricum o eventuala relatie nu ar dura prea mult si dupa as sta inchisa in camera ca sa plang. Mi-e greu. Un sfat, o parere mi-ar fi de mare folos. Mentionez ca avem amandoi 15 ani.

Răspuns Câştigător
| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna.Ceva de genul am avut si eu in trecut si inca am, adica m-am indragostit de prietenul meu cel mai bun, noi fiind si colegi de clasa..cu el puteam vorbi orice, a fost alaturi de mine in clipe grele..la un moment dat am fost impreuna,pentru ca el a vrut, stia ca il plac si ca voiam o relatie cu el, dar nu a durat mai mult de o luna pentru ca ne-am dat seama ca ne intelegem mult mai bine ca prieteni decat ca iubiti.
Sfatul meu ar fi sa nu accepti pentru ca o sa suferi enorm, mai ales ca ar fi si primul iubit.el este mult prea mic si imatur pentru o relatie serioasa, asa cum vrei tu..stiu ca e greu sa iti tii sentimentele in frau, dar e mai bine asa.
Ai grija ce alegi sa faci si tot ce faci, fa-o cu cap!

1 răspuns:
| aCek1ng a răspuns:

Cata iubire poate sa fie la 15 ani?
Sa fim seriosi...nu merita sa stai dupa unul care iti zice scumpa mea ma duc acasa si de fapt el sa se duca la bodega. (Teoretic vorbind)