| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt aiurea, unii din prietenii ma cam iau in ras si nu stiu de ce, sunt o fire mai sensibila si ma supar din orice [ plang happy ] imi puteti da un sfat ..cum ma pot controla?happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fie ei nu te cunosc indeajuns incat sa realizeze ca prin asta te ranesc, fie te cunosc si atunci cu buna stiinta vor sa te raneasca. In ambele cazuri nu i-as numi prieteni si te-as sfatui ori sa stai de vorba serios cu ei sa le explici cum sta treaba ori sa renunti la ei.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu sunt la fel happy incearca sa-i sortezi "prieteni adevarati" "prieteni care se dau 'prieteni adevarati'" vei vedea diferenta.si eu sunt la fel. esti ca mine.

| anabahebak a răspuns:

Ooo sad E naspa sa fii o fire asa eu zic sa nu mai iesi cu cei care te iau in ras pentru ca inseamna ca nu iti sunt prieteni... Si ca sa nu mai plangi din orce cred ca e vorba de auto-control incearca sa te gandesti la altceva. Incearca sa vorbesti cu prietenele tale care te inteleg si sa te descarci la ele te vei simtii mult mai bine. :* Baafta >big grin