| anonim_4396 a întrebat:

Am revenit cu o intrebare noua. Ori din experienta proprie ori dupa parerea voastra voi ce credeti in urmatoarea situatie? O fata si cu un tip au fost impreuna cateva saptamani in vara, dar el trebuia sa plece in strainatate acolo unde statea de ceva ani. Ei au stabilit de comun acord ca nu pot tine o rel la distanta, dar cu toate astea niciunul dintre ei nu voia un alt partener.Credeti ca atunci cand se vor revedea vor mai fi impreuna?(e vorba strict despre 2 adolescenti)

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Poi depinde de cei doi. Acuma daca inca se iubesc si se plac, de ce nu? Dar asta tine numai de ei. Poate ca da, poate ca nu... ei vor hotara. Sper ca am putut sa te ajunt. fundita big grin?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta nu, acele cateva saptamani nu sunt un motiv pentru care nici el si nici ea sa nu-si gaseasca alt partener, gandeste ca vor fi cativa ani la mijloc in care vor sta despartiti, faza cu mesajele si conversatiile la telefon sau pe mess nu va fi un impediment pentru ei de asi gasi alt partener. Sa fie multumiti cu acele momente si sa lase viata sa-si urmeze cursul

| DITO a răspuns:

Alea cateva saptamani au reprezentat inceputul relatiei, cand e totul lapte si miere. Nu inseamna nimic. Plus de-asta in timp oamenii se schimba, si chiar daca nu s-ar schimba nu poti spune ca il cunosti dupa cateva saptamani petrecute impreuna.

Vad o continuare a relatiei numai daca in momentul cand se intoarce nu este niciunul cuplat cu altcineva.

| Hapsalaul213 a răspuns:

Sincer sa fiu aceasta poveste e cam dramatica, dar cred ca este un pic asemanator cu romanul,, La Medeleni''doar ca sunt adolescenti. Oricum, bineinteles ca da dar el stia ca o sa plece.Deci asta te intreb pe tine.Este justificata supararea pentru plecarea baiatului? Daca imi dai raspunsul til vei gasi si singur, daca nu (iti trimit o cerere de prietenie)poti sa ma intrbi.

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru Hapsalaul213):

El era suparat cand a plecat mereu imi spunea ca tine la mine prea mult si nu vrea sa ma lase in tara suferind plus ca a fost un moment in care pe amandoi ne.a bufnit plansul si at a zis ca il doare cel mai tare sa ma vada plangand

| Claudette04 a răspuns:

Daca se iubesc, binenteles ca da!