| maddyheart a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi, acum vreau sa ma adresez in special fetelor. Acum o luna (acum astept luna asta sa vad daca imi vine, in orice moment ar trebui sa vina) am facut doua teste de sarcina in 2 zile diferite si au iesit ambele pozitive, cum ca sunt insarcinata, problema e ca mi-a venit menstruatia dupa o zi sau doua, a-ti trecut vreuna printr-o experienta de genul? Spuneti-mi va rog ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o astfel de situatie singura solutie posibila prin care se face verificarea foarte exacta si precisa a existentei sau a lipsei hormonului de sarcina hCG in sange este analiza beta-hCG efectuata intr-un laborator de analize medicale. Prin aceasta analiza se obtine un rezultat valabil cu o acuratete/precizie de peste 98%. Nu exista o alta modalitate de stabilire precisa a starii tale privind posibilitatea de a fi sau nu insarcinata. Multa sanatate!

| NaomyTommy a răspuns:

Da esti insarcinata, daca ti-a venit putin sau si daca ti-a venit normal tot esti insarcinata se poate sa ai menstruatie peste sarcina, :*

| NaomyTommy a răspuns:

Da esti insarcinata, daca ti-a venit putin sau si daca ti-a venit normal tot esti insarcinata se poate sa ai menstruatie peste sarcina sau sa te insemneze( asa se spune daca esti insarcinata si ti-a venit dar putin)