| Alinutzaa2r25 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o nelămurire. Am iubit (dacă pot spune aşa) foarte mult un băiat, l.am cunoscut într-o tabara, şi în acea tabara se comporta super drăguț cu mine. Înainte de a merge în acea tabara iubeam pe altcineva care nu ma iubea (da' in fine) si cand l.am intalnit pe băiatul acesta (sa-i zicem Vali) m.am indragostit de el. Aşa, totul roz si frumos, si in noaptea cu focul taberei l.am întrebat daca il pot îmbrățișa si el a zis pe ton alintat "ddaa" si cand l.am îmbrățișat l.am pupat si pe gat(eu credeam ca ma place) si dupa tabara am aflat ca nu place (el mi-a spus asta) si dupa am plâns mult de tot... si acum cand ma gandesc la el imi vine sa plang şi-mi mai scapă o lacrimă.
Oare sa fi fost doar un ataşament emoțional?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Probabil esti mica (pana in 18 ani) si tanjesti dupa cineva care sa te iubeasca si sa iti acorde atentie.Nu,nu a fost vorba nici macar de un atasament emotional (ce sa mai vorbim de dragoste) cum zici tu ci doar de un impuls hormonal provocat de varsta si dorinta sexuala (chiar daca tu nu aveai sex in cap, organismul isi spune cuvantul). Acuma na, parerea mea so sorry if i am wrong.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O atractie sau atasament.
La fel cum ai uitat de primul cand l-ai intalnit pe al doilea la fel vei uita si de al doile a cand il vei intalni pe al treilea

| HazelEyes77 a răspuns:

Posibil sa fii fost doar un atasament emotional dat fiind faptul ca se purta foarte frumos cu tine si tu ai confundat asta cu faptul ca te place. Oricum n are rost sa suferi dupa el nu i un capat de tara ca sentimentele nu au fost reciproce. Vei gasi cu siguranta un baiat care sa te aprecieze si sa te iubeasca sincer. Numai bine