| LidiaMarinescu a întrebat:

Deci ..sa încep cu începutul
de 8 luni plac un băiat, mai precis cel mai bun prieten al meu...
El a fost cu cea mai buna prietena a mea și apoi s au despărțit dar el tot o mai iubea..eu am facut tot posibilul ca ei doi sa fie împreună, adică chiar îmi doream sa îi văd fericiți..dar apoi ni a mai fost nimic intre ei.Ea nu îl mai place iar el a uitat o
noi, ăsta vara vorbeam foarte mult, în fiecare seara de la 10 la 2 noaptea poate și mai mult
adi ca eu știu toate secretele lui și el pe ale mele.Noi 2 suntem și în aceeai clasa.și îl văd tot timpul
eu acum o luna î am zis ca îl plac, ca îl placeam, î am zis tot.cât am plans eu pentru el, câte visuri mi am făcut. Și el a zis ca mă iubește, doar ca prietena lui cea mai buna.El când s a despărțit de cea mai buna prietena a mea, îl consolam, îl ajutam mult. Iar eu când am auzit ca el nu mă place, am început sa plâng, iar el mă imbratisa și ma ținea de mana și mă pupa pe frunte.dar zicea ca el nua place...Am suferit VIZIBIL după el 1 săptămână, dar apoi am suferit mai rau dar în interiorul meu...îl iubesc foarte mult ....nu pot sa trăiesc fără el
El se comporta și se comporta așa frumos cu mine, adică chiar credeam ca mă place...dați niște sfaturi
eu simt ca o sa fie ceva intre noi.măcar un sarut
plus ca cel mai bun prieten al lui (baiat) mă ajuta adică a zis ca dacă am vreun an el mă ajuta ca știe ca îl iubesc mult. Spune ce sa fac...un plan ceva
va rogg

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ti-a spus clar ca nu te place. Poate sa se bage cine vrea, daca el te place doar ca pe o amica nu vei putea sa schimbi asta. Ca sa te ajute sa treci peste, cred ca ti-ar fi mai usor sa nu mai vorbesti cu el macar o perioada. In acest fel de te vei distanta de rutina de a mai vorbi cu el si te mai ajuta intr-o oarecare masura.

| IsabelaIssa a răspuns:

Situatie complicata. Dar oare prietena ta cea mai buna este de acord ca tu sa stai cu fostul, chiar daca nu mai simte nimic pentru el? Adica, sunt atatia baieti, de ce tocmai fostul ei? Daca el te-a vazut doar ca pe o prietena ar trebui sa nu mai insisti. Nu cred ca ti-ai dori sa stea din mila cu tine. La un moment dat o sa te evite daca tot insisti, asa ca daca el nu face nimic in privinta asta, macar pastreaza-l ca si amic.

| Justme111 a răspuns:

Stiu foarte bine cum te simti sad like me