| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema cu iubitul. I-am gresit cu cateva lucruri si ne-am despartit. Lucrurile acelea nu erau foarte greva caci si el le-a facut in trecut si eu am trecut peste. Dar el face pe ranitul, pe orgoliosul si spune ca nu le poate trece cu veederea ca vezi doamne l-au ranit prea mult. ACum el imi cere sa astept sa se gandeasca daca ma poate ierta. In toata perioada asta nu am voie sa vorbesc cu alti baieti. Il iubesc dar nu il mai inteleg. Ne apropiem, aproape ca ne impacam si brusc isi mai aduce el aminte cate o chestie si iar ne indepartam si iar imi spune sa astept. Face asta de aproape o saptamana. Dar a inceput sa se poarte rece, sa nu mai fie cum era si -mi spune ca nu mai are incredere. Nu stiu daca faptul ca am vorbit cu alti baieti [ in calitate de amici / prieteni] duce la pierderea increderei. spuneti-mi si mie ce sa fac. Merita sa astept? E un alt baiat care vrea sa fie cu mine dar l-am rugat sa astepte. In seara asta a ramas sa imi dea un raspuns dar sunt singura ca o sa procedeze cum a facut-o si pana acum, o sa imi spuna iar ca nu stie si sa-i mai las ceva timp de gandire. Am impresia ca a vazut cat tin la el si ca profita de lucrul asta.
Ce ar trebui sa fac?
help pls, dau fundita

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Da cu siguranta profita de faptul ca ti la el in primul rand este o prostie sa iti interzica sa vb cu alti baieti nimeni nu are dreptu sa iti interzica lucruri din astea in al doilea rand ar trebui sa ii spui direct in fata baiete si tu ai facut aceleasi greseli nu ai nici un drept sa ma critici pe mine, in al treilea rand tu trebuiai sa inveti din greselile lui nu sa le faci si tu si spune-i direct vrei sa mai fi cu mine bine nu vrei foarte bine ma astepta altcineva si fi mai cu tupeu nu-l mai lasa sa se comporte asa cu tine

| whiterose_5684 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa vorbesti clar cu el, ii zici sa va intalniti intr-o zi/seara si sa-i zici:Vrei sa ne impacam si sa fim impreuna fara sa-ti mai aduci aminte de trecut? DA sau NU.da actunci sa-ti zica.Nu.da.stii ca nu stiu si asa.Cn e el sa iti zica tie: stii.tu asteapta-ma mult si bine si eu imi bat joc cum vreau.acu vb frumos acu nu te pot ierta.Ce inseamna asta? Clarificati odata pentru totdeauna. Daca zice ca nu asta e.In plus mai vrea si un alt baiat sa fiti impreuna.N-ai mai putea tu de el.Lasa-l fata daca iti mai face asa.ce pnm.:*:* Sper ca ti-am fostr de ajutor, Asta e parerea me.eu asta as face.acu faci cum vrei tu.Numai bine